iphone14pro

iPhone 15 może otrzymać zupełnie nowy czujnik od Sony

Nadchodzący flagowy smartfon Apple będzie wyposażony w nowy czujnik od Sony, które nie mają odpowiedników na rynku. Donosi portal macrumors.com.

Nowy czujnik Sony Semiconductor Solutions ma mniej więcej dwukrotnie wyższy poziom sygnału nasycenia w każdym pikselu w porównaniu z konwencjonalnymi czujnikami obrazu. To echo opisu nowej technologii, o której Sony mówiło w zeszłym roku.

iPhone 15 może otrzymać zupełnie nowy czujnik od Sony ciekawostki iPhone 15 Ultra, iphone 15 pro, iPhone 15  Nadchodzący flagowy smartfon Apple będzie wyposażony w nowy czujnik od Sony, które nie mają odpowiedników na rynku. Donosi portal macrumors.com. iphone15 aparat

Jest to pierwszy w branży wielowarstwowy sensor typu CMOS. Podczas gdy fotodiody i tranzystory pikseli w konwencjonalnych czujnikach CMOS są tworzone w tej samej warstwie, w nowym czujniku znajdują się w różnych warstwach. Pozwala to na uzyskanie szerszego zakresu dynamicznego, wyższej czułości na światło i niższych szumów.

Podobno technologia ta nie została jeszcze zastosowana w żadnym z sensorów Sony. Nie wiadomo, czy Apple jako pierwsze dostanie takie czujniki. Nie wiadomo też, czy będą one stosowane we wszystkich iPhone’ach 15, czy tylko w modelach Pro. Biorąc pod uwagę trendy z ostatnich lat i wszystkie plotki dotyczące zamiaru Apple’a do dalszego “rozdzielania” zwykłych i i profesjonalnych iPhone’ów, można przypuszczać, że nowe czujniki trafią tylko do wyższych modeli, a być może tylko i wyłącznie do iPhone 15 Ultra.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top