iphone15pro

iPhone 15 Pro będzie miał jeden zamiast dwóch przycisków głośności

Według najnowszych plotek, kolejna generacja flagowych smartfonów Apple – iPhone 15 Pro i 15 Pro Max – będzie miała nowe przyciski głośności i wyciszenia.

Zamiast dwóch oddzielnych przycisków, pojawi się jeden długi przycisk, który będzie działał jako jednocześnie przycisk pogłośnienia i przyciszania dźwięku.

Warto zwrócić uwagę na to, że Apple zwykle używa 2+2 pinów, aby połączyć każdy przycisk z obudową. Jednak najnowsze rendery oparte na rysunkach CAD iPhone 15 Pro pokazują tylko dwa piny w jednym wgłębieniu, w którym zwykle znajdują się przyciski głośności. Natomiast w przypadku iPhone’a 15, rendery pokazują dwa oddzielne gniazda z czterema pinami w sumie.

iPhone 15 Pro będzie miał jeden zamiast dwóch przycisków głośności ciekawostki iphone 15 pro max, iphone 15 pro  Według najnowszych plotek, kolejna generacja flagowych smartfonów Apple - iPhone 15 Pro i 15 Pro Max - będzie miała nowe przyciski głośności i wyciszenia. iPhone15

Zmiana ta może wynikać z faktu, że Apple chce zamontować nowe dotykowe przyciski z haptycznym sprzężeniem zwrotnym dla zasilania i kontroli głośności w iPhone 15 Pro. Przyciski te nie wymagają fizycznej mechaniki, co może poprawić ochronę przed pyłem i wodą. Jednak nie jest jasne, jak nowe dotykowe przyciski będą działać przez obudowy, zwłaszcza jeśli wymagają bezpośredniego kontaktu dotykowego.

Co ciekawe, jeden przycisk głośności półprzewodnikowy będzie wykrywał dotyk w górę (“w górę”) i dotyk w dół (“w dół”), podczas gdy dotykowy przycisk wyciszania zastąpi klasyczny przełącznik wyciszania. Nie wiadomo jednak, jak dokładnie będzie działał ten przycisk.

Mimo to, Apple ma na pewno rozwiązanie tego problemu i wie, jakie technologie zastosować, aby użytkownicy iPhone’a mieli w pełni funkcjonalny smartfon. Pojawienie się nowych przycisków głośności i wyciszenia jest więc kolejnym krokiem w kierunku innowacji i poprawy użytkowania urządzeń Apple. Oczekuje się, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max z nowymi przyciskami zadebiutują na rynku w drugiej połowie 2023 roku. Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzach.

Data premiery i rozpoczęcia sprzedaży iPhone serii 15

W sieci mówi się, że data wrześniowych premierowych urządzenia∂zeń  jest obecnie ustalona na 22 września. Zamówienia przedpremierowe na iPhone’y mają ruszyć tydzień wcześniej – w piątek, 15 września. Jeśli chodzi o prezentacje samych telefonów, to ma ona odbyć się albo we wtorek, 12 września, albo w środę, 13 września.

Czytaj także:
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top