iphone15pro

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max będą miały lepszy LiDAR

Apple przygotowuje się do wprowadzenia ulepszonej wersji skanera 3D LiDAR do swoich nadchodzących modeli iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

Najnowsza informacja pochodzi od znanego analityka Ming-Chi Kuo, który uważa, że nowe sensory LiDAR będą dostarczane przez firmę Sony, a nie jak dotychczas przez Lumentum i WIN Semi.

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max będą miały lepszy LiDAR ciekawostki iPhone 15 Pro z ulepszonym LiDAR, iphone 15 pro premiera, iphone 15 pro max ultra, iphone 15 pro max premiera, iphone 15 pro max kiedy premiera, iphone 15 pro max cena, iphone 15 pro max, iPhone 15 Pro kiedy, iphone 15 pro, co to jest LiDAR  Apple przygotowuje się do wprowadzenia ulepszonej wersji skanera 3D LiDAR do swoich nadchodzących modeli iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. ip15pro 2
źródło: 9to5mac.com

LiDAR, czyli Laser Imaging Detection and Ranging, to technologia, która wykorzystuje lasery do pomiaru odległości do otoczenia. W przypadku iPhone’a, LiDAR umożliwia dokładne mierzenie odległości do obiektów, co pozwala na lepsze efekty w trybie portretowym, poprawia ostrość zdjęć oraz tworzy trójwymiarowe mapy otoczenia. Dzięki temu, urządzenia wyposażone w tę technologię pozwalają na bardziej realistyczne wirtualne doświadczenia, takie jak rozszerzona rzeczywistość czy gry wirtualne.

Nowe sensory LiDAR Sony mają być tańsze i bardziej energooszczędne niż ich poprzednicy, co wpłynie pozytywnie na żywotność baterii iPhone’ów i może zwiększyć dokładność pomiarów.

Nie wiadomo jeszcze, jakie konkretnie ulepszenia wprowadzi Apple w nowych modelach iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Ming-Chi Kuo uważa jednak, że funkcja LiDAR będzie odgrywała znacznie ważniejszą rolę w korzystaniu z aparatu, co może oznaczać zwiększenie wykorzystania tej technologii przy zdjęciach nocnych, ustawianiu ostrości i tworzeniu efektów w trybie portretowym. Więcej szczegółów na temat nowych modeli iPhone’a powinno pojawić się wkrótce, wraz z kolejnymi przeciekami.

Premiera i rozpoczęcie sprzedaży iPhone serii 15

Dla przypomnienia dodamy, że w sieci już od dość dawna mówi się, że data premiery, czyli moment pojawienia się nowych smartfonów w sklepach ustalona jest na 22 września 2023 roku. Przedsprzedaż ma ruszyć tydzień wcześniej, czyli w piątek, 15 września 2023 roku. Jeśli chodzi o samą prezentację najnowszych telefonów firmy Apple to ma się ona rzekomo odbyć się we wtorek, 12 września, albo w środę, 13 września 2023 roku.

A co Wy o tym myślicie? Czy ktoś z Was pracuje w ogóle zakup nachodzących smartfonów? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach. Jesteśmy bardzo ciekawi!

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top