usb c

iPhone 15 z portem USB-C

iPhone 15 z portem USB-C. Wygląda na to, że Apple w przyszłym roku pozbędzie się nie tylko notcha, ale także złącza Lightning na rzecz wspomnianego wcześniej USB-C.

Od czasu iPhone’a 5 firma Apple zawsze stosowała w iPhone’ach port Lightning, mimo że większość konkurencyjnych producentów przestawiła się na USB-C.

W opublikowanym dziś tweecie Kuo twierdzi, że kilku dostawców Apple nieoficjalnie potwierdziło, że firma zacznie stosować port USB-C w iPhone’ach od 2023 roku, czyli od iPhone 15. Decyzja ta pozwoli m.in. zwiększyć szybkość transferu i ładowania smartfonu.

iPhone 15 z portem USB-C ciekawostki seria iPhone 15, iPhone 15 z USB-C, iphone 15 pro max, iphone 15 pro, iPhone 15 Max, iPhone 15 bez lightning, iPhone 15  iPhone 15 z portem USB-C. Wygląda na to, że Apple w przyszłym roku pozbędzie się nie tylko notcha, ale także złącza Lightning na rzecz wspomnianego wcześniej USB-C. iPhone15Pro 3

W przeszłości Kuo twierdził, że Apple pozostanie przy porcie Lightning w telefonie iPhone przez kilka lat, głównie dlatego, że technologia USB-C byłaby szkodliwa dla działalności firmy Apple w zakresie akcesoriów z certyfikatem MFi. Co więcej, port USB-C będzie również mniej wodoodporny niż port Lightning.

Ostatnio jednak firma Apple podobno zmieniła swoje plany pod wpływem nacisków ze strony różnych rządów i UE, aby USB-C stało się standardem w smartfonach. Unia Europejska pracuje właśnie nad ustawą, która zmusi wszystkich producentów smartfonów do korzystania z USB-C.

Większość iPadów korzysta już z interfejsu USB-C i oferuje większe szybkości transferu, zwłaszcza w przypadku akcesoriów innych firm. Wielu użytkowników, zwłaszcza fotografów, chciałoby mieć taki port także w telefonie iPhone.

Najwyraźniej będą oni usatysfakcjonowani, począwszy od iPhone’a 15.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top