iphone15pro przycisk

iPhone 16 i iPhone 16 Plus z przyciskiem akcji

iPhone 16 i iPhone 16 Plus otrzymają nowy przycisk akcji, który pojawił się po raz pierwszy w tegorocznych modelach iPhone 15 Pro.

Apple planuje wprowadzić innowacyjny przycisk akcji w iPhone 16 i iPhone 16 Plus, który jak już zapewne wiecie znacząco różni się od tradycyjnych rozwiązań dotychczas stosowanych w urządzeniach mobilnych.

Początki koncepcji przycisku akcji sięgają roku 2021. Wówczas oczekiwano, że nowy element zostanie zaimplementowany wraz z dotykowymi przyciskami regulacji głośności oraz przyciskiem zasilania w serii iPhone 15 Pro. Niemniej, z powodu nieoczekiwanych wyzwań technicznych, koncept dotykowego przycisku zasilania został wycofany, pozostawiając przycisk akcji jako główną nowość.

“Rewolucyjny” przycisk akcji zastępuje tradycyjny przełącznik wyciszenia, który był obecny we wcześniejszych modelach iPhone’a. Co istotne, nowy przycisk oferuje użytkownikom znacznie szersze możliwości konfiguracji. Pozwala na przypisanie różnych funkcji, takich jak włączenie trybu cichego, uruchomienie latarki, aktywowanie aparatu, szybkie tłumaczenie, nagrywanie notatek głosowych czy dostęp do skrótów. Ta elastyczność sprawia, że przycisk akcji staje się kluczowym elementem interfejsu nowych iPhone’ów.

iPhone 16 i iPhone 16 Plus z przyciskiem akcji ciekawostki przycisk akcji, iPhone 16 plus, iPhone 16  iPhone 16 i iPhone 16 Plus otrzymają nowy przycisk akcji, który pojawił się po raz pierwszy w tegorocznych modelach iPhone 15 Pro. iPhone16

W modelach iPhone 16, Apple zamierza jeszcze bardziej rozwijać potencjał przycisku akcji. Zamiast mechanizmu fizycznego, planuje się użycie przycisku pojemnościowego. Ten nowy przycisk, opracowywany pod kodową nazwą Atlas, będzie działać na podobnej zasadzie co przycisk Home z Touch ID w starszych modelach iPhone’a lub gładzik Force Touch w nowoczesnych MacBookach.

Zgodnie z wewnętrznymi dokumentami firmy, ulepszony przycisk akcji zostanie wyposażony w czujnik siły, który będzie w stanie wykrywać różne poziomy nacisku. Do tego dochodzi funkcja przełączania dotykowego, choć szczegóły tego rozwiązania na chwilę obecną pozostają niejasne.

Apple eksperymentowało także z różnymi rozmiarami i kształtami przycisku. W niektórych konfiguracjach sprzętowych testowano większe przyciski niż te, które są obecnie dostępne w modelach iPhone 15 Pro, podobne rozmiarem do tradycyjnych przycisków głośności. Różnorodne wersje przycisku akcji zostały zauważone w prototypach iPhone’a 16 oraz w dokumentacji technicznej nowych urządzeń.

Co więcej, przycisk akcji ma zostać zaimplementowany również w kolejnej generacji iPhone’a SE, planowanej na rok 2025. Oznacza to, że przełącznik wyciszenia zostanie wyeliminowany ze wszystkich przyszłych modeli iPhone’ów, co stanowi kolejny krok w ewolucji interfejsu użytkownika oferowanego przez Apple.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 153

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top