Krzysiek Borek02.04.2018
iPhone 5S i iPod Touch 6 są pozbawione Kondycji baterii

iOS 11.3 wprowadził Kondycję baterii, którą można teraz sprawdzać w informacjach dotyczących baterii naszego urządzenia. Z pewnością wiecie, na których urządzeniach funkcja jest dostępna, ale dwa z nich jej nie otrzymały.

Macie iPhone’a 5S lub iPoda Touch 6? Te urządzenia nie mają wspomnianej funkcji, a poza tym nie wydaje mi się, żeby Apple obniżało ich wydajność zważywszy na niską kondycję baterii. Po aktualizacji możecie sprawdzić, czy wasze urządzenie ma Kondycję baterii (beta). Wystarczy przejść do Ustawienia → Bateria, a po chwili zobaczycie, że nie ma dodatkowej zakładki.

Podejrzewam, że ma to związek z brakiem obniżania wydajności obydwu urządzeń, przynajmniej możemy to założyć, bo Apple nie zabrało głosu w tej sprawie. Ponadto nie widzę innego racjonalnego wytłumaczenia, choć z drugiej strony funkcja powinna zostać wydana każdym urządzeniu bez względu na to, czy producent decyduje się na obniżenie wydajności.

Nie wydaje mi się, żeby wymiana baterii nagle poprawiła wydajność iPhone’a 5S lub iPoda Touch 6. Na szczęście zauważycie inną różnicę. Dzięki wymianie baterii zwiększy się jej żywotność, więc będziecie mogli używać waszego urządzenia dłużej.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek