iPhone 6 jednak będzie miał więcej niż 1GB pamięci RAM?  ciekawostki pamięć RAM, iPhone Air, iPhone 6 ile pamięci RAM, iPhone 6, Apple  Ostatnio w sieci pojawiły się informacje, związane z ilością pamięci RAM w nadchodzącym urządzeniu firmy z Cupertino. Pojawił się schemat, który miał przedstawiać RAM, a w rzeczywistości było to, co innego. iPhone6 1 1300x700

iPhone 6 jednak będzie miał więcej niż 1GB pamięci RAM?

Ostatnio w sieci pojawiły się informacje, związane z ilością pamięci RAM w nadchodzącym urządzeniu firmy z Cupertino. Pojawił się schemat, który miał przedstawiać RAM, a w rzeczywistości było to, co innego.

Apple znane jest z optymalizacji swojego systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych i myślę, że 1GB pamięci RAM by wystarczył. Z drugiej strony konkurencja Apple nie śpi i ma w zanadrzu nawet 4GB RAMu.

Schemat, który wcześniej widzieliście, dotyczy pamięci NAND. Biorąc pod uwagę iPhone’a od czasu wydania iOS 4, Apple zagospodarowało 1GB pamięci dla wielu danych, a także dla samego oprogramowania. Znajdują się w niej:

  • bootloader
  • oprogramowanie
  • pliki pamięci podręcznej
  • dane systemowe
  • logi
  • i inne pliki, którymi się nie przejmujemy podczas codziennego użytkowania urządzenia.

Todd DeRego, który jest inżynierem SoC, wyjaśnił z jakim schematem mamy do czynienia i co z niego wynika. Z analizy wynika, że iPhone 6 też będzie miał 1GB pamięci na dane, które przytoczyłem powyżej i to powinno w zupełności wystarczyć.

Jak zwykle nie traktujcie informacji poważnie, w dzisiejszych czasach nie trudno wprowadzić ludzi w błąd.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry