iPhone 6 z 4,94" ekranem? felietony, ciekawostki większy iPhone, Premiera, nowy ekran, iPhone6, iPhone 6, iPhone, ciekawostka, Apple, 5 cali, 2014  Zamiast śledzić konkurencję Apple zawsze podąża własną drogą. Samsung, HTC czy Sony są zajęci sprzedażą większych smartfonów, Apple ciągle walczy swoim 4" produktem - idzie mu to dobrze, ciągłe wzrosty sprzedaży są na to niezbitym dowodem. iPhone 5s 1300x700

iPhone 6 z 4,94″ ekranem?

Zamiast śledzić konkurencję Apple zawsze podąża własną drogą. Samsung, HTC czy Sony są zajęci sprzedażą większych smartfonów, Apple ciągle walczy swoim 4″ produktem – idzie mu to dobrze, ciągłe wzrosty sprzedaży są na to niezbitym dowodem.

Czy Apple jednak może zwiększyć ekran do 5″ nie zostawiając obecnych użytkowników na brak aktualizacji aplikacji? Stworzenie większego iPhone jest naturalnym rozwojem akcji, kiedy na rynku każdy inny producent posiada taki w ofercie. Apple jednak nigdy nie podążało za trendami, patrząc na to, co potrzebuje konsument, a nie analitycy.

Podczas targów CES Sony zapowiedziało telefon Sony Z1 Compact. Powoływali się oni na przeprowadzone przez Japońską firmę badania, pokazujące, ze ludzie chcą mniejszego telefonu, który nie będzie okrojony z funkcji i możliwości większego brata. Patrząc na obecne urządzenia, iPhone jest jedynym tak małym telefonem, który oferuje wszytko bez uszczerbku na jakości.

Apple zawsze podchodziło konserwatywnie do produkcji sprzętu, zużywając wszystkie pozostałe elementy z poprzednich urządzeń. Wykorzystując przy tym swoją wiedzę na temat ich budowy są w stanie zaoszczędzić na kosztach. Ostatnim przykładem na to był iPad mini, który jest wyraźną odpowiedzią Apple na 7″ tablety z Adnroidem. Ekran został w takiej samej rozdzielczości jak w dużym iPad, tylko inaczej przycięty. Procesor nie został specjalnie zbudowany, tylko wzięty z poprzedniej generacji dużego iPada. iPad mini, mimo wyższej ceny niż konkurencyjne urządzenia okazał się sukcesem.

Ten schemat Apple może zastosować w przypadku większego iPhone. Zachowując rozdzielczość ekranu na takim samym poziomie jak teraz, przyciętą jedynie do rozmiaru 4,94″, który jest moim zdaniem idealny. Jedyną bolączką pozostanie gęstość PPI, która spadnie do skromnych 264PPI. Był by to jednak produkt testujący jak się przyjmie. Za rok zawsze można zastąpić ekran retina i patrzeć, jak ludzie ustawiają się w długich kolejkach.

W centrali Apple w Cupertino na pewno leży nie jeden 4,94″ projekt iPhone. Czy jednak Tim Cook zdecyduje się rozszerzyć ofertę jedynie w odpowiedzi na urządzenia z Adnroidem? Czy zrobi to za pomocą wersji demo urządzenia jaką był iPad mini? Mam nadzieję, że nie będę musiał czekać 1,5 roku na 4,94″ Retinę od Apple.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top