Krzysiek Borek30.06.2017
iPhone 8 z szybkim ładowaniem

Szybkie ładowanie to świetna sprawa, bateria w moim Xiaomi Mi 5s ładuje się godzinę w porównaniu do 2 godzin i 30 minut na standardowej ładowarce.

Sprawia to, że w każdej chwili mogę naładować telefon i nie zajmuje to wiele czasu. Do tej pory iPhone nie miał szybszego ładowania, ale wraz z wydaniem rocznicowego modelu sytuacja ulegnie zmianie.

Wszystko za sprawą dodania do zestawu ładowarki z kablem USB C-Lightning, która zapewni szybkie ładowanie. Ładowarka będzie mieć 10W, a kabel wykorzysta zintegrowany układ scalony z USB C do ładowania baterii.

Układ znajdzie się również w iPhone’ie, a dostarczy go Cypress Semiconductor. Będzie to ten sam układ, który jest obecnie montowany w iPadzie Pro 10,5″. Równie dobrze będziemy mogli korzystać z 29W ładowarki dodawanej do najnowszych iPadów Pro, ponieważ układ scalony w iPhone 8 pozwoli na ich wykorzystanie z szybkim ładowaniem.

Mam nadzieję, że Apple nie każe sobie płacić dodatkowej gotówki za kabel USB C-Lightning i dołączy go do telefonu zamiast standardowego. Z drugiej strony Amerykanie lubią adaptery i być może znajdzie się taki w pudełku.

Stosowane obecnie ładowarki dla iPhone (5W) i iPad 12W korzystają ze standardowego USB i ładowanie nimi baterii trwa zdecydowanie za długo, wprowadzenie nowych ładowarek, układów scalonych i kabla powinno skrócić czas ładowania.

iPhone 8 ma otrzymać baterię w kształcie L o pojemności 2700 mAh, a dodatkowo możemy liczyć (prawdopodobnie) na bezprzewodowe ładowanie.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek