depresja

iPhone już wkrótce stanie się Twoim osobistym psychologiem

Według Wall Street Journal, Apple pracuje nad wieloma nowymi projektami i technologiami, które pomogą zidentyfikować stres, depresję, lęk i spadek funkcji poznawczych.

Apple stara się opracować algorytmy, które niezawodnie pomagają wykrywać i diagnozować różne problemy ze zdrowiem psychicznym przy użyciu danych biometrycznych użytkownika. Projekty te są realizowane we współpracy z Uniwersytetem Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA) oraz firmą biotechnologiczną Biogen.

iPhone już wkrótce stanie się Twoim osobistym psychologiem ciekawostki wykrywanie stresu, wykrywanie depresji, iPhone, Apple  Według Wall Street Journal, Apple pracuje nad wieloma nowymi projektami i technologiami, które pomogą zidentyfikować stres, depresję, lęk i spadek funkcji poznawczych. iPhone12 selfie

We współpracy z Uniwersytetem Kalifornijskim w Los Angeles Apple pracuje nad algorytmem wykrywającym stres, depresję i lęk, a projekt nosi kryptonim Seabreeze. Wspólny projekt z firmą Biogen o kryptonimie Pi ma pomóc w rozpoznaniu łagodnych zaburzeń poznawczych.

Technologia będzie analizować mimikę twarzy użytkowników, ich sposób mówienia, częstotliwość i prędkość chodzenia, wzorce snu, a wreszcie tętno i częstość oddechów. Ale to nie wszystko.. technologia sprawdzi również poziom błędów podczas pisania, a także rodzaj wiadomości, które piszą użytkownicy i nie tylko.

Aby uniknąć problemów z prywatnością danych, żadne analizy danych nie będą wysyłane na serwery Apple: wszystko zostanie wykonane na urządzeniach użytkowników.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry