iPhone już wkrótce zmieni się w terminal płatniczy ciekawostki terminal platniczy, iPhone jako terminal płatniczy, iPhone, iOS 15.4, Apple  Apple przygotowuje się do uruchomienia nowej usługi płatniczej, która umożliwi przyjmowanie płatności kartami bankowymi bezpośrednio na iPhone bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu – donosi Bloomberg. terminal 1300x700

iPhone już wkrótce zmieni się w terminal płatniczy

Apple przygotowuje się do uruchomienia nowej usługi płatniczej, która umożliwi przyjmowanie płatności kartami bankowymi bezpośrednio na iPhone bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu – donosi Bloomberg.

iPhone’y już akceptują płatności kartą kredytową za pomocą gadżetu o nazwie Square Reader, ale nowa technologia Apple wyeliminuje potrzebę korzystania z urządzeń innych firm.

iPhone już wkrótce zmieni się w terminal płatniczy ciekawostki terminal platniczy, iPhone jako terminal płatniczy, iPhone, iOS 15.4, Apple  Apple przygotowuje się do uruchomienia nowej usługi płatniczej, która umożliwi przyjmowanie płatności kartami bankowymi bezpośrednio na iPhone bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu – donosi Bloomberg. iphone trmminal

Dzięki tej innowacji prywatni przedsiębiorcy i małe firmy będą mogli przyjmować płatności, podłączając kartę klienta do swojego iPhone’a. Jest prawdopodobne, że funkcja będzie korzystać z chipa NFC wbudowanego w urządzenia Apple.

Firma zaczęła opracowywać sposób na przyjmowanie płatności z karty bankowej bez dodatkowego sprzętu już w 2020 roku, kiedy za 100 milionów dolarów przejęła startup Mobeewave.To inżynierowie Mobeewave stworzyli technologię dla smartfonów, która umożliwia przyjmowanie płatności za pomocą NFC.

Bloomberg zauważa, że ​​nie jest jeszcze jasne, czy usługa płatności zostanie zintegrowana z Apple Pay, ponieważ zespół rozwijający tę funkcję pracował wcześniej w dziale płatności Apple.

Prawdopodobnie Apple ogłosi tę innowację jako jedną z kluczowych funkcji nadchodzącej aktualizacji iOS 15.4.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top