Krzysiek Borek28.10.2019
iPhone ma w końcu otrzymać wyświetlacz ProMotion charakteryzujący się 120Hz częstotliwością odświeżania

iPhone w przyszłym roku może liczyć na wiele nowości, a kolejną na liście są wyświetlacze ProMotion charakteryzujące się 120Hz częstotliwością odświeżania.

To nie pierwsze doniesienia o tego typu wyświetlaczach, ponieważ pojawiły się jeszcze przed premierą iPhone’a X. Podobno już ten model byłby do tego zdolny, ale częstotliwość odświeżania ekranu w tym smartfonie nadal jest na poziomie 60Hz.

ProMotion pojawiło się po raz pierwszy wraz z premierą iPada Pro w 2017 roku. Dzięki temu Apple zwiększyło responsywność urządzenia i akcje takie jak przesuwanie ekranu z treścią działają zdecydowanie szybciej.

Wyższa częstotliwość odświeżania ekranu niesie ze sobą niższy czas pracy na baterii. Na szczęście Amerykanie sobie z tym poradzili, bo ProMotion może działać w danej części ekranu w momencie, gdy jest potrzebne.

Wspomniana technologia świetnie współgra z Apple Pencil, ale on nadal nie działa z iPhone. Nie zmienia to jednak faktu, że wyższa częstotliwość odświeżania będzie pomocna podczas grania, używania gogli AR jak i wszelkiej maści aplikacji.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS