ventura

iPhone, Mac, iPad – jak wiek wpływa na wybór urządzeń Apple?

Badania przeprowadzone przez analityków CIRP wskazują na to, że wiek jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór urządzeń Apple.

Według wyników badań, iPhone przyciąga przede wszystkim młodszych użytkowników. Niemal połowa posiadaczy iPhone’ów ma od 18 do 34 lat. Kolejna grupa użytkowników smadrfonów z nadgryzionym jabłkiem  to osoby w wieku od 35 do 44 lat. Z kolei starsi użytkownicy, powyżej 45 lat niestety jak wynika z badań szybko tracą zainteresowanie iPhone’m.

Jak wiek wpływa na wybór urządzeń Apple?

iPhone, Mac, iPad - jak wiek wpływa na wybór urządzeń Apple? ciekawostki Mac, iPhone, iPad  Badania przeprowadzone przez analityków CIRP wskazują na to, że wiek jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór urządzeń Apple. iPhone wyniki

Co ciekawe ta tendencja jest widoczna również w przypadku Maca i iPada. W przypadku Maca wiek ma jeszcze większe znaczenie niż w przypadku iPhone’a. Mimo że komputer jest produktem przede wszystkim do pracy, a nie do gier, to starsi użytkownicy nie są zainteresowani  jego zakupem.

Zastanawiające jest to, że młodsi użytkownicy wciąż pozostają wierni produktom Apple, w tym iPhone’owi, który jest nadal bardzo popularny w tej grupie wiekowej. Może to wynikać z faktu, że iPhone jest bardziej użyteczny w codziennym życiu, zwłaszcza w kontekście mediów społecznościowych, komunikacji i dostępu do informacji.

Z drugiej strony, starsze pokolenie może preferować tradycyjne urządzenia i sposób korzystania z nich. Mogą być bardziej zainteresowani bardziej funkcjonalnymi i wydajnymi urządzeniami do pracy lub rozrywki, co może skłonić ich do wyboru innych produktów niż iPhone.

W każdym razie, wiek jest istotnym czynnikiem wpływającym na preferencje użytkowników Apple. Młodsi użytkownicy wydają się być bardziej otwarci na nowe technologie i urządzenia, w tym iPhone, podczas gdy starsi użytkownicy wolą bardziej tradycyjne i funkcjonalne produkty.

A co Ty o tym myślisz? Zgadasz się z wynikiem powyższych badań? Daj koniecznie znać w komentarzach. I tradycyjnie już zapraszamy do zapoznania się z innymi równie ciekawymi wpisami, które publikowaliśmy przez ostatnie kilka tygodniu. Kilka z nich znajdziecie poniżej. Zachęcamy także gorąco do klikania w gwiazdki i oceniania wpisów!

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top