bateria

iPhone może mieć wymienną baterię

iPhone może mieć już wkrótce wymienną baterię. Wszystkiemu winna jest Unia Europejska. Kiedy mogłoby to nastąpić? O tym w dzisiejszym wpisie.

W ostatnim czasie pojawiła się informacja na temat możliwości wprowadzenia przez Unię Europejską prawa, które ma na celu uczynienie baterii bardziej przyjaznymi dla środowiska. Jednym z punktów tego potencjalnego prawa jest uproszczenie wymiany baterii w urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony czy laptopy. Jeśli takie przepisy zostaną uchwalone, to producenci urządzeń mobilnych będą musieli przeprojektować swoje produkty, tak aby umożliwić łatwą wymianę baterii.

Wymienna bateria w iPhone

iPhone może mieć wymienną baterię ciekawostki wymienna bateria w iphone, jak wymienić baterię w iPhone, iPhone z wymienną baterią  iPhone może mieć już wkrótce wymienną baterię. Wszystkiemu winna jest Unia Europejska. Kiedy mogłoby to nastąpić? O tym w dzisiejszym wpisie. iPhoneX bateria

Obecnie większość sprzedawanych na rynku smartfonów i laptopów nie posiada wymiennej baterii. Produkcja urządzeń z niewymiennymi bateriami opiera się na elementach klejących i specjalnych śrubkach, co przekłada się na lepszą odporność na kurz i wodę oraz smuklejsze obudowy. Jednakże, wprowadzenie prawa wymagającego łatwej wymiany baterii może skłonić producentów do zmiany konstrukcji swoich urządzeń.

W kontekście smartfonów, na rynku istnieją jeszcze modele z wymiennymi bateriami, takie jak starsze modele Nokii, Motoroli czy Siemensa. iPhone produkowany przez firmę Apple jak zapewne wiecie nie posiadają wymiennej baterii. Ale już w niedalekiej przyszłości wszystko może się zmienić. Jeśli przepisy UE wymuszą na producentach wprowadzenie łatwej wymiany baterii, to jest szansa, że nowe modele iPhone będą posiadały wymienialną baterię.

Należy jednak pamiętać, że wprowadzenie łatwej wymiany baterii może skutkować zmianą konstrukcji urządzeń. Obecnie, producenci smartfonów i laptopów skupiają się na wodoszczelności i smukłej budowie swoich produktów, co może zostać zagrożone w przypadku wprowadzenia wymienialnej baterii. Alternatywnym rozwiązaniem może być zachowanie obecnej konstrukcji, ale wykorzystanie usuwalnych zakładek samoprzylepnych do mocowania baterii.

Mimo że wprowadzenie prawa dotyczącego wymienialnych baterii może jeszcze trochę potrwać, to jest to krok w kierunku bardziej przyjaznej dla środowiska produkcji urządzeń mobilnych. Jeśli takie przepisy zostaną uchwalone, to producenci będą musieli wprowadzić zmiany w swoich produktach, co może skutkować możliwością wymiany baterii w iPhone’ach i innych smartfonach.

A co Ty o tym myślisz? Chciałbyś aby w przyszłych iPhone’ach była wymienna bateria? Koniecznie daj znać w komentarzach.

Czytaj także:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top