Krzysiek Borek26.01.2018
iPhone SE 2 zadebiutuje przed wakacjami?

Apple podobno pracuje nad kolejnym, “tanim” iPhone’em podobny do iPhone’a SE. Jednak tegoroczny model ma dostać wsparcie dla bezprzewodowego ładowania.

Tak przynajmniej twierdzi analityk Digitimes, Luke Lin. Według niego iPhone SE 2 otrzyma szklane plecki umożliwiające bezprzewodowe ładowanie zarezerwowane obecnie dla użytkowników iPhone’a 8/8+ lub X.

Niestety SE2 nie otrzyma zaawansowanej kamery TrueDepth wykorzystywanej do działania Face ID i nie tylko.

Apple pracuje nad kolejnym tanim iPhone’em podobnym do modelu SE. W tym roku powinniśmy spodziewać się wdrożenia bezprzewodowego ładowania, ale możemy zapomnieć o kamerze TrueDepth. Produkcja masowa miałaby się zacząć w drugim kwartale bieżącego roku, a sprzedaż w maju lub czerwcu.

Lin nie wspomina nic o rozmiarze urządzenia, ale szklane plecki pokrywają się z informacjami od innego analityka. Jednak Ming Chi Kuo twierdził, że sprzęt pojawi się na początku bieżącego roku, a nie później.

W sierpniu zeszłego roku po raz pierwszy pojawiły się informacje o specyfikacji SE 2. Prawdopodobnie zostanie wyposażony w układ scalony A10 Fusion, 2GB RAM-u, 32 lub 128GB pamięci wewnętrznej i nieco pojemniejszą baterię (1700 mAh).

iPhone SE pojawił się w marcu 2016 roku i do tamtej pory Apple nie zdecydowało się na jego odświeżenie. Jedyne co zrobili to zwiększenie pamięci, teraz podstawa ma 64GB pamięci, a drugim wariantem jest 128GB. Być może nowa wersja SE będzie również działać z dedykowaną, bezprzewodową ładowarką AirPower.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek