iPhone to najlepiej sprzedający się smartfon w Chinach ciekawostki Sprzedaż, iPhone, chiny  Według firmy analitycznej Counterpoint Research w czwartym kwartale 2021 roku, Apple po raz pierwszy od sześciu lat stało się liderem sprzedaży smartfonów w Chinach. iphone13 2 1300x700

iPhone to najlepiej sprzedający się smartfon w Chinach

Według firmy analitycznej Counterpoint Research w czwartym kwartale 2021 roku, Apple po raz pierwszy od sześciu lat stało się liderem sprzedaży smartfonów w Chinach.

W czwartym kwartale 2021 roku Apple w końcu zdołało wyprzedzić Vivo pod względem sprzedaży i stać się wiodącą marką smartfonów w kraju z udziałem w rynku na poziomie 23%. W pierwszej piątce producentów znalazły się również Oppo, Honor i Xiaomi.

iPhone to najlepiej sprzedający się smartfon w Chinach ciekawostki Sprzedaż, iPhone, chiny  Według firmy analitycznej Counterpoint Research w czwartym kwartale 2021 roku, Apple po raz pierwszy od sześciu lat stało się liderem sprzedaży smartfonów w Chinach. chiny iphone

Analityk Counterpoint Research, Mengmeng Zhang, podkreślił, że zwycięstwo Apple’a wynikało z połączenia jego strategii cenowej i korzyści z sankcji nałożonych przez rząd USA na Huawei.

Dla przypomnienia dodamy, że ostatni raz na szczycie listy firma Apple była pod koniec roku 2015 po wydaniu iPhone 6.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top