Krzysiek Borek14.02.2018
iPhone X 2-gen z mniejszym wycięciem w ekranie

W tym roku powinniśmy zobaczyć trzy iPhone’y i usprawniony system TrueDepth, który ma być mniejszy od obecnie stosowanego.

Zmian będzie niewiele, ale najbardziej rzucającą się w oczy będzie mniejszy rozmiar.

Nowa wersja technologii TrueDepth będzie dostępna wyłącznie w iPhone’ach X wykorzystujących Face ID. Oznacza to, że nową wersję otrzyma iPhone X, X Plus i model z ponad 6 – calowym wyświetlaczem.

To nie wszystko, ponieważ redaktorzy macrumors dotarli do notatki, która zdaje się potwierdzać wprowadzenie Face ID do iPada Pro. Teoretycznie w tym roku powinien pojawić się pierwszy iPad wykorzystujący technologię TrueDepth i wyglądający tak samo, jak iPhone X.

Apple zależy na zmniejszeniu wycięcia w ekranie, które mieści niezbędne czujniki i przednią kamerę. Na razie ciężko powiedzieć, kiedy Amerykanie się na to zdecydują, choć początkowo pojawiały się doniesienia o przyszłym roku. Nawet jeśli nie dojdzie do zmiany w tym roku, możemy być pewni, że każdy z tegorocznych modeli będzie przypominał model rocznicowy.

Gigant z Cupertino nie chce w tym roku pozwolić sobie na opóźnienia, które miały miejsce w przypadku iPhone’a X. Właśnie dlatego brak zmian w TrueDepth pozwoli na szybsze dostarczenie niezbędnych komponentów, jednak zmniejszenie miejsca na potrzebne części nie musi być równoważne z opóźnieniami w dostawach poszczególnych elementów.

Nowe iPhone’y powinny pojawić się we wrześniu bieżącego roku, a przed ich premierą powinniśmy spodziewać się wielu przecieków o nowościach, jakie się w nich pojawią.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek