Krzysiek Borek04.11.2017
iPhone X ma dwie baterie i płyty główne

Od wczoraj na całym świecie dostępny jest iPhone X, więc nie dziwi mnie, że pojawiły się zdjęcia tego, co ma w środku. Przed jego premierą mówiono o baterii w kształcie litery L, myślałem, że będzie to jedna bateria, ale okazało się, że są dwie.

Obydwie płyty główne są mniejsze, ponieważ większość powierzchni zajmują baterie. Dzięki nim uzyskano pojemność bliską 3000 mAh (2716 mAh). Teoretycznie bateria ma wyższą pojemność od iPhone’a 8 Plus, ale nie przekłada się na dłuższy czas użytkowania.

Okazuje się, że płyta główna jest po brzegi wypchana wszystkimi, potrzebnymi do działania iksa komponentami. Nie ma na niej wolnych miejsc w porównaniu do płyty głównej Apple Watch. W porównaniu do 8 Plus płyta główna (jedna) zajmuje 70% miejsca, obie zajmują 135%, więc na pewno nie zmieściłyby się do obudowy standardowego smartfonu.

To nie wszystko, ponieważ po dokładnych oględzinach okazało się, że iPhone X ma 3GB pamięci operacyjnej, podwójny aparat i nieznany nam układ scalony zespolony z wyświetlaczem.

Zastosowanie dwóch baterii i płyt głównych jest niecodzienne, do tej pory się z tym nie spotkałem. Być może nie da się wykonać baterii w kształcie litery L, jako jednej i stąd pojawiła się również druga płyta główna. W końcu obie baterie muszą być sterowane.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek