Krzysiek Borek17.10.2019
iPhone Xr powstaje nawet w Indiach

iPhone Xr od niedawna jest produkowany w Indiach, za jego produkcję odpowiada oczywiście Foxconn. Niebawem w tej samej fabryce ma ruszyć produkcja następcy modelu Xr, czyli iPhone’a 11.

Taka sytuacja pozwoli Apple zaoszczędzić na produkcji, ale nie ma mowy o obniżeniu cen obydwu wspomnianych modeli na terenie Indii.

Początkowo Foxconn zdecydował się na produkcje małych ilości, a gdy wszystko zaczęło ich po ich myśli, rozpoczęto regularną produkcję smartfona.

Pierwsze doniesienia o produkcji iPhone XR w Indiach pojawiły się w kwietniu tego roku. W tamtym okresie nie wiedzieliśmy jednak, które modele będą produkowane w Indiach. Najpierw mówiło się o Xr i Xs.

Problemem było jednak dość restrykcyjne prawo w Indiach. Foxconn długo czekał na zatwierdzenie możliwości rozpoczęcia produkcji. Na szczęście wszystko zakończyło się pozytywnie o produkcja iPhone Xr ruszyła, a niebawem dołączy do niego model 11.

Warto dodać, że produkcja w Indiach nie jest przeznaczona na ten rynek. Apple będzie eksportować sprzęt do wielu Europejskich krajów.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS