iPhone z Touch ID pod ekranem wydaje się być coraz bliżej ciekawostki iPhone z Touch ID pod ekranem  Firma Apple zgłosiła nowy patent dotyczący identyfikatora Touch ID pod ekranem iPhone. Czy czujnik linii papilarnych powróci w kolejnych modelach? TouchID

iPhone z Touch ID pod ekranem wydaje się być coraz bliżej

Firma Apple zgłosiła nowy patent dotyczący identyfikatora Touch ID pod ekranem iPhone. Czy czujnik linii papilarnych powróci w kolejnych modelach?

Nie ustają plotki na temat przyszłych iPhone’ów z systemem rozpoznawania linii papilarnych Touch ID umieszczonym pod panelem ekranu. Niektóre plotki spekulują, że w przyszłości firma Apple może powrócić do historycznego systemu identyfikacji użytkownika i zrezygnować z Face ID oraz kontrowersyjnego notcha.

Niektóre plotki mówią jednak o połączeniu obu systemów w przyszłości: Face ID jest rzeczywiście wygodny w wielu sytuacjach, ale Touch ID mógłby pomóc użytkownikom bezpiecznie odblokować iPhone’a w szczególnych przypadkach. Lepiej mieć jedno i drugie, prawda?

iPhone z Touch ID pod ekranem wydaje się być coraz bliżej ciekawostki iPhone z Touch ID pod ekranem  Firma Apple zgłosiła nowy patent dotyczący identyfikatora Touch ID pod ekranem iPhone. Czy czujnik linii papilarnych powróci w kolejnych modelach? TouchIS iPhone

Patent, złożony we wrześniu 2019 r., ale opublikowany dzisiaj, wyjaśnia, w jaki sposób technologia Touch ID może być zaimplementowana pod ekranem przy użyciu systemu transmisji światła odbitego i optycznego odczytu linii papilarnych.

Jest jednak mało prawdopodobne, aby firma Apple była gotowa do wprowadzenia tej technologii w nadchodzącym iPhone 14. Prawdopodobnie temat ten zostanie ponownie poruszony przy okazji premiery iPhone’a 15 lub jego następców, zakładając, że firma Apple naprawdę chce wdrożyć ten system rozpoznawania biometrycznego.

Do tej pory firma Apple stosuje Touch ID w wielu produktach. Skaner linii papilarnych cały czas dostępny jest w MacBookach, iPadach i kto wie czy wkrótce nie pojawi się także w Apple Watch.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top