iPhone

iPhone zaczął się często wyłączać. Co robić?

Kupiłeś iPhone’a kilka lat temu? Dbasz o niego, używasz ostrożnie, ale urządzenie pomimo obchodzenia się jak z jajkiem nagle i często zaczęło się wyłączać? Co robić?

Jeśli nie upuściłeś iPhone’a w ciągu ostatnich kilku tygodni, przyczyną takiego zachowania jest zużycie baterii. Jeśli bateria jest już zużyta, to fizycznie nie jest w stanie dostarczyć procesorowi tyle prądu, ile trzeba. Procesor „głoduje” przez kilka chwil, a smartfon uruchamia się ponownie, aby ustabilizować swoją pracę. Najczęściej problem ten objawia się w chłodne dni lub z nadejściem zimy, ponieważ w chłodne dni akumulator gorzej zachowuje swoje właściwości fizyczne i szybciej się rozładowuje.

Co robić?

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie stanu akumulatora. Przejdź do „Ustawienia” – „Bateria” – „Kondycja baterii” i spójrz na pozostałą pojemność w procentach. Jeśli zobaczysz liczbę poniżej 80% , oznacza to, że trzeba wymienić baterię.

iPhone zaczął się często wyłączać. Co robić? poradniki, ciekawostki iPhone się wyłącza, iPhone Kupiłeś iPhone'a kilka lat temu? Dbasz o niego, używasz ostrożnie, ale urządzenie pomimo obchodzenia się jak z jajkiem nagle i często zaczęło się wyłączać? Co robić? iOS14.5 kondycja 1

Jeśli nie ma pieniędzy ani czasu na natychmiastową wymianę baterii, to:

 • włącz na stałe „Tryb oszczędzania energii” (zmniejsza maksymalną częstotliwość procesora i zużycie energii przez system)
 • wyłącz przełącznik „Peak performance” w ustawieniach baterii, jeśli się tam pojawia
 • staraj się nie wychodzić z iPhonem, który jest naładowany w mniej niż 50%.

O baterii iPhone w skrócie

iPhone zaczął się często wyłączać. Co robić? poradniki, ciekawostki iPhone się wyłącza, iPhone Kupiłeś iPhone'a kilka lat temu? Dbasz o niego, używasz ostrożnie, ale urządzenie pomimo obchodzenia się jak z jajkiem nagle i często zaczęło się wyłączać? Co robić? bateria 2

Co trzeba wiedzieć o bateriach do iPhone’a w największym skrócie:

 • Który iPhone ma najpojemniejsza baterię. Największą pojemności mają dziś iPhone 13 Pro Max (4352 mAh lub 16,1Wh) i iPhone 14 Pro Max (4323 mAh lub 16Wh). Najmniejszą ma iPhone SE (2018 mAh lub 7,47Wh dla modelu 2022).
 • Dlaczego stan baterii ulega pogorszeniu. Winne jest starzenie chemiczne. Im więcej korzystasz ze swojego smartfona, tym szybciej będziesz musiał wymienić baterię.
 • Jak długo będzie działać bateria? Oficjalnie może wytrzymać 500 cykli ładowania. W praktyce jednak wytrzymuje od 2 do 3 lat i może być używany nawet przez 1000 cykli.
 • Jak przedłużyć żywotność baterii. Regulacja temperatury i nie ładowanie do 100% cały czas.
 • Jaki jest najlepszy sposób ładowania iPhone’a. Najbezpieczniejszą metodą jest użycie najprostszego zasilacza o mocy 5W. Ale adapter zgodny z Power Delivery i MagSafe jest w porządku. Lepiej nie używać chińskich ładowarek Qi.
 • Jeśli kondycja baterii jest niższa niż 80%. Autonomia iPhone’a będzie coraz niższa. Do tego zacznie się wyłączać przy ujemnych temperaturach. Dotyczy to jednak tylko gadżetów z małą baterią.

Ostatecznie należy pamiętać, że zużywanie się baterii w smartonach to nic złego. Jeśli jednak poziom kondycji spadnie poniżej 80% lepiej jest wymienić baterię na nową.

Najbliższy serwis zrobi to bardzo szybko i nie tak drogo.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top