iPhone zhakowany za pomocą technologii sprzed 50 lat ciekawostki pegasus na iphone, pegasus na ipad, pegasus, jak dziala pegasus  Google Project Zero wyjaśnił i szczegółowo opisał jak działa oprogramowanie szpiegujące Pegasus. Jak się okazuje do zhakowania iPhone'a tą metodą wykorzystano technologię sprzed 50 lat. pegasus 1300x700

iPhone zhakowany za pomocą technologii sprzed 50 lat

Google Project Zero wyjaśnił i szczegółowo opisał jak działa oprogramowanie szpiegujące Pegasus. Jak się okazuje do zhakowania iPhone’a tą metodą wykorzystano technologię sprzed 50 lat.

Korzystając z tego exploita, można było potajemnie „złamać” iPhone’a i szpiegować jego właściciela. NSO Group sprzedawała licencje na używanie tego narzędzia organom ścigania i agencjom wywiadowczym na całym świecie.

Aby zainfekować smartfon Pegasusem, trzeba wysłać plik GIF w iMessage, który w rzeczywistości jest plikiem PDF ze strumieniem JBIG2. Technologia JBIG2 jest stosowana w starszych faksach do kompresji obrazów. Opiera się na metodzie zapamiętywania znaku i powtarzania go w różnych miejscach dokumentu lub odtwarzania różnicy między nim a innym znakiem. Aby obliczyć tę różnicę, stosuje się mechanizmy matematyczne z operatorami logicznymi NOT, AND, OR i wykluczającym OR.

iPhone zhakowany za pomocą technologii sprzed 50 lat ciekawostki pegasus na iphone, pegasus na ipad, pegasus, jak dziala pegasus  Google Project Zero wyjaśnił i szczegółowo opisał jak działa oprogramowanie szpiegujące Pegasus. Jak się okazuje do zhakowania iPhone'a tą metodą wykorzystano technologię sprzed 50 lat. pegasus

Inżynierowie NSO Group znaleźli lukę w systemie iOS. Aplikacja iMessage uruchomiła fałszywy plik GIF, a w nim aktywowany został strumień JBIG2, który infekuje dane systemowe, dając atakującemu nieograniczoną kontrolę nad smartfonem ofiary.

Pracownicy Google Project Zero powiadomili swoich kolegów z Apple o tej luce już latem. Dziura w zabezpieczeniach została załatana 13 września wraz z wydaniem iOS 14.8. Smartfony Apple, które od tego czasu nie były aktualizowane, nadal są zagrożone – nadal mogą być zainfekowane oprogramowaniem szpiegującym Pegasus.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top