iphone14

iPhone’y zdominowały sprzedaż smartfonów z ekranami OLED

Firma analityczna Display Supply Chain Consultants (DSCC) udostępniła statystyki dotyczące sprzedaży smartfonów OLED na świecie w 2023 roku.

W ciągu ostatnich kilku lat wyświetlacze OLED stały się jednym z najbardziej pożądanych elementów w smartfonach. Dzięki swoim zaletom, takim jak wysoka jakość obrazu, głębokie czernie i niskie zużycie energii, wyświetlacze OLED są coraz bardziej popularne w świecie smartfonów. Apple, lider rynku smartfonów, zdecydował się na wykorzystanie ekranów OLED w swoich najnowszych modelach iPhone. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ Apple zajmuje teraz cztery z pięciu pierwszych miejsc na rynku smartfonów z wyświetlaczami OLED.

W pierwszym kwartale 2023 roku, Apple zajmował cztery z pięciu pierwszych miejsc na rynku smartfonów z wyświetlaczami OLED. Na czele tej listy znajduje się iPhone 14 Pro Max, który jest obecnie najwyższej klasy modelem iPhone’a. iPhone 14 Pro Max oferuje duży ekran OLED o rozdzielczości 1284 x 2778 pikseli, co zapewnia niesamowicie ostry i szczegółowy obraz. W sumie, iPhone 14 Pro Max stanowił około 13% sprzedaży smartfonów z wyświetlaczami OLED w pierwszym kwartale 2023 roku.

Drugie miejsce na tej liście zajmuje iPhone 14 Pro, który oferuje podobne funkcje co iPhone 14 Pro Max, ale z nieco mniejszym ekranem o rozdzielczości 1170 x 2532 pikseli. iPhone 14 Pro był odpowiedzialny za około 11% sprzedaży smartfonów z wyświetlaczami OLED w pierwszym kwartale 2023 roku.

iPhone'y zdominowały sprzedaż smartfonów z ekranami OLED ciekawostki wyświetlacz OLED, sprzedaz, smartfony, Samsung, rynek smartfonów, jakość obrazu, iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14, iPhone 13, iPhone 12, iPhone, Ekran, częstotliwość odświeżania, Apple  Firma analityczna Display Supply Chain Consultants (DSCC) udostępniła statystyki dotyczące sprzedaży smartfonów OLED na świecie w 2023 roku. stat1

iPhone 14, który został wprowadzony na rynek w tym samym czasie co iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, zajmuje trzecie miejsce na liście. Oferuje on duży ekran OLED o rozdzielczości 1170 x 2532 pikseli, częstotliwość odświeżania 60 Hz i jest dostępny w wielu kolorach. iPhone 14 stanowił około 10% sprzedaży smartfonów z wyświetlaczami OLED w pierwszym kwartale 2023 roku.

Czwarte i piąte miejsce na liście zajmują starsze modele iPhone’a, iPhone 13 i iPhone 12 oferuje ekran OLED o rozdzielczości 1170 x 2532 pikseli i częstotliwości odświeżania 60 Hz, podobnie jak iPhone 14. iPhone 12 oferuje nieco mniejszy ekran o rozdzielczości 1170 x 2532 pikseli i częstotliwości odświeżania 60 Hz.

Według danych analityków, w pierwszym kwartale 2023 roku iPhone’y stanowiły około 46% całkowitej sprzedaży smartfonów z wyświetlaczami OLED. Oznacza to, że iPhone’y zdominowały rynek smartfonów z ekranami OLED, przynajmniej w pierwszym kwartale 2023 roku. Jednakże, warto zauważyć, że iPhone’y zawsze były droższe niż większość smartfonów z ekranami OLED, co mogło wpłynąć na to, że na liście znajdują się tylko modele flagowe.

Wprowadzenie wyświetlaczy OLED do iPhone’a nie było łatwym zadaniem. Apple musiało przezwyciężyć wiele technicznych trudności, aby osiągnąć jakość ekranów OLED, którą oferują dzisiaj. Jedną z tych trudności było zapewnienie odpowiedniego balansu kolorów i eliminacja problemów z różnicą w jasności między poszczególnymi pikselami. Jednakże, Apple zdołało zrobić to w sposób, który zapewnia wyjątkową jakość ekranu.

Warto zauważyć, że wzrost popularności ekranów OLED w smartfonach nie jest tylko związany z iPhone’em. Wiele innych producentów, w tym Samsung, Huawei i Xiaomi, również wprowadziło wyświetlacze OLED do swoich smartfonów, oferując wysoką jakość obrazu i niskie zużycie energii. Dlatego też, rynek smartfonów z wyświetlaczami OLED z pewnością będzie dalej rósł, a klienci będą mieli jeszcze więcej opcji do wyboru.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top