Istnienie iOS 11.4 potwierdzone przez Apple polecane, ciekawostki Update, kiedy premiera iOS 11.4, kiedy iOS 11.4, iOS 11.4, Apple, Aktualizacja  Liczyłem, że po wczorajszej konferencji pojawi się ostateczna wersja iOS 11.3, ale tak się niestety nie stało. Wiemy natomiast, że Apple pracuje nad wersją 11.4, która wprowadzi wsparcie dla ClassKit. iOS11.4

Istnienie iOS 11.4 potwierdzone przez Apple

Liczyłem, że po wczorajszej konferencji pojawi się ostateczna wersja iOS 11.3, ale tak się niestety nie stało. Wiemy natomiast, że Apple pracuje nad wersją 11.4, która wprowadzi wsparcie dla ClassKit.

Przed rozpoczęciem konferencji wiedzieliśmy, że pojawi się oprogramowanie skierowane ku edukacji i Amerykanie się z tym nie kryli.

Istnienie iOS 11.4 potwierdzone przez Apple polecane, ciekawostki Update, kiedy premiera iOS 11.4, kiedy iOS 11.4, iOS 11.4, Apple, Aktualizacja  Liczyłem, że po wczorajszej konferencji pojawi się ostateczna wersja iOS 11.3, ale tak się niestety nie stało. Wiemy natomiast, że Apple pracuje nad wersją 11.4, która wprowadzi wsparcie dla ClassKit. koferencja wideo

Podczas konferencji tylko utwierdziliśmy się w przekonaniu, że Apple na nowo chce wejść do szkół i uczelni, a pierwszym urządzeniem, które im w tym pomoże będzie iPad 6gen.

ClassKit będzie odpowiedzialny za spójne działanie oprogramowania edukacyjnego, ale pojawi się dopiero przy okazji wydania iOS 11.4. Dopiero wtedy zainteresowani programiści będą mogli przygotować aplikacje skupione na edukacji, wliczając w to dostępny już program Schoolwork.

The ClassKit framework, coming in iOS 11.4, works with a powerful new iPad app called Schoolwork that helps teachers and students keep track of assignments and progress.

With ClassKit, you can help teachers easily discover specific learning activities in your app, take students directly to the right activity with a single tap, and securely and privately share progress data to help teachers personalize instruction.

Początkowo ClassKit miał być nieodłącznym elementem iOS 11.3, ponieważ już w lutym pojawiła się o nim wzmianka. Wtedy pojawiły się dwa zrzuty ekranowe przedstawiające konfigurację nowego API i tego jak będzie wyglądała interakcja między użytkownikami. Nawet podczas konferencji Apple nie podało szczegółowych informacji na temat ClassKit, więc musimy poczekać do rozpoczęcia beta testów 11.4 i wydania stabilnej kompilacji oprogramowania.

Beta testy iOS 11.4 na pewno rozpoczną się zaraz po wydaniu stabilnej wersji 11.3 dla większości użytkowników. Postaram się zaktualizować mojego iPhone’a 6 Plus do 11.4 i sprawdzić czy użytkownik końcowy również będzie miał dostęp do ClassKit, choć wydaje mi się, że z tym może być problem.

Nowe API zespoli ze sobą aplikacje takie, jak Swift Playgrounds, GarageBand, Clips i pakiet iWork. Na ten moment nie wiemy jak każda z aplikacji będzie się uzupełniać podczas użytkowania.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top