izolacja

Izolacja głosu w iOS 16.4 – co to takiego i jak działa?

Jedną z nowości w systemie iOS 16.4  jest izolacja głosu dla połączeń komórkowych. Co to takiego? Jak działa? Jak aktywować? Wszystko w tym wpisie.

Według notatek firmy, izolacja głosu daje priorytet Twojemu głosowi i blokuje hałas otoczenia, co pozwala na wyraźniejsze i lepsze słyszenie osoby, z którą rozmawiasz, a także na poprawienie jakości mikrofonu podczas rozmowy. Do tej pory funkcja ta była dostępna tylko dla połączeń VoIP przy użyciu FaceTime, WhatsApp i innych aplikacji na urządzeniach z systemem iOS 15 lub macOS Monterey lub nowszym.

Jeśli masz zainstalowany system iOS 16.4 na swoim iPhone, możesz włączyć izolację głosu podczas rozmów telefonicznych, wykonując kilka prostych kroków. Po rozpoczęciu rozmowy telefonicznej należy otworzyć Centrum sterowania na swoim iPhone, a następnie wybrać opcję Izolacja głosu z listy, która pojawi się po wybraniu Trybu mikrofonu.

Izolacja głosu w iOS 16.4 – co to takiego i jak uruchomić?

Gdy funkcja ta jest włączona, iPhone blokuje dźwięki zewnętrzne, aby skupić się na Twoim głosie. Jeśli chcesz wyłączyć ten tryb, wykonaj ponownie te same czynności i wybierz z listy opcję Standard.

Warto zauważyć, że na razie tryb Szerokie spektrum nie jest dostępny dla połączeń komórkowych. W tym trybie iPhone działa dokładnie odwrotnie i intensyfikuje przechwytywanie wszystkich dźwięków wokół Ciebie podczas rozmów.

Oprócz izolacji głosowej, system iOS 16.4 wprowadza wiele innych funkcji, takich jak nowe emotikony, powiadomienia push dla aplikacji internetowych, poprawki błędów dla HomeKit, ulepszenia wykrywania incydentów i wiele innych. Ponadto, iOS 16.4 RC rozszerza obsługę wykrywania duplikatów obrazów na udostępnioną bibliotekę zdjęć iCloud.

Jedną z nowych funkcji systemu iOS 16 jest wykrywanie duplikatów w aplikacji Zdjęcia. Jeśli masz zduplikowane obrazy, aplikacja Zdjęcia wyświetla folder „Duplikaty”, z którego możesz scalić wszystkie swoje obrazy. Jednakże, do tej pory, opcja wykrywania duplikatów nie działała z udostępnioną biblioteką zdjęć „iCloud”. Zmieni się to jednak w najnowszej wersji iOS, ponieważ będzie można wykrywać zduplikowane zdjęcia i filmy w udostępnionej bibliotece zdjęć iCloud, łącząc je w celu zmniejszenia liczby zbędnych dodatkowych obrazów.

Firma Apple zawsze stara się wprowadzać nowe i innowacyjne funkcje w swoich produktach, a system iOS 16.4 jest kolejnym przykładem na to. Izolacja głosowa dla połączeń komórkowych to jedna z wielu nowych funkcji, która może znacznie poprawić jakość naszych rozmów telefonicznych. Dodatkowo, funkcja wykrywania duplikatów w aplikacji Zdjęcia oraz poprawki błędów dla HomeKit i ulepszenia wykrywania incydentów sprawiają, że system iOS 16.4 jest bardziej wszechstronny i funkcjonalny niż kiedykolwiek wcześniej.

Gdy tylko nowe systemy zostaną oficjalnie wydane, od razu damy Wam znać.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top