Krzysiek Borek18.12.2017
Jailbreak iOS 10.3.3 na horyzoncie

Tihmstar nie próżnuje i po wydaniu Jailbreak Me 4.0 wziął się za iOS 10.3.3 na urządzeniach mobilnych Apple z 32-bitowym układem scalonym.

Autor postanowił pochwalić się swoimi odkryciami i chyba niebawem możemy liczyć na wydanie aplikacji mobilnej do odblokowania iOS 10.3.3 na aplikacje spoza App Store.

Autor już wcześniej pokazał zdjęcie urządzenia z uruchomioną Cydią w iOS 10.3.3, więc większość użytkowników sądziła, że Jailbreak pojawi się w ciągu paru dni, ale to ciężkie zadanie dla zaledwie jednej osoby.

Podczas takich odkryć trzeba być spokojnym i cierpliwym, a nie zalewać autora pytaniami o datę wydania aplikacji mobilnej. Tihmstar nie omieszkał odpowiedzieć takim użytkownikom na Twitterze i okazało się, że Jailbreak dla iOS 10.3.3 jest daleki od ukończenia.

Cydia w ogóle nie działa, to samo z MobileSubstrate zarządzającym większością wtyczek dostępnych w Cydii. Bez tych podstaw Jailbreak nie ma prawa bytu i jest bezużyteczny. Ponadto obecnie osoba odpowiedzialna za odkrycie luk w systemie nie dysponuje kluczami dla większości urządzeń, ponieważ ma jedynie iPhone’a 5.

Nie można zapomnieć o dedykowanej aplikacji, która zazwyczaj zawiera jeden ekran i przycisk odpowiedzialny za rozpoczęcie operacji. Jej wygląd nie ma znaczenia, liczy się wyłącznie jej praktyczne zastosowanie i automatyzacja operacji dla większości użytkowników.

LoL Uspokójcie się, Jailbreak iOS 10.3.3 jest daleki od ukończenia. Nadal brakuje:

  • działającej Cydii
  • wsparcia dla MobileSubstrate
  • kluczy dla urządzeń mobilnych poza iPhone’em 5
  • aplikacji mobilnej

Mam jeszcze wiele do zrobienia :)

Tihmstar nie zdradził nawet przybliżonej daty wydania narzędzia do wykonania Jailbreak iOS 10.3.3, chłopak potrzebuje więcej czasu, a użytkownicy powinni pokazać się z lepszej strony. Jedyne co nam pozostało to cierpliwie czekać na efekty ciężkiej pracy Tihmstara. Ciekawe tylko czy Jailbreak będzie trwały, czy nie.

Chyba muszę zacząć rozglądać się za iPhone’em 5, żeby zrobić Jailbreak.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek