Krzysiek Borek23.06.2017
Jailbreak iOS 11 i iOS 10.3.2 zaprezentowany

Niedawno rozpoczęto testy iOS 11, ale nie zmienia to faktu, że zapaleni entuzjaści są zainteresowani obejściem zabezpieczeń najnowszej wersji oprogramowania układowego.

Wszystko za sprawą konferencji MOSEC odbywającej się w Szanghaju, właśnie tam zaprezentowano działający Jailbreak dla iOS 11 beta 2. Narzędzie do odblokowania oprogramowania zostało zaprezentowane na wielu urządzeniach z iOS 10.3.2 i 11 beta 2. To dopiero początek, ponieważ prezentacja zawierała różne stany procesu, a nie jeden. Wstrzymajcie się z hurraoptymizmem, ponieważ obecnie była to jedynie demonstracja.

Trzeba się również liczyć z tym, że wielu utalentowanych programistów interesuje wyłącznie obejście zabezpieczeń i zazwyczaj nie wydają gotowych narzędzi dla zwykłych użytkowników. Taka sytuacja cieszy się popularnością, ponieważ ukazuje braki w zabezpieczeniach niewydanego jeszcze oprogramowania i jestem ciekaw, czy Apple szybko zareaguje na ten stan rzeczy.

Jestem ciekaw, jak rozwinie się sytuacja, ponieważ Apple lubi szybko blokować dostęp do starszych wersji oprogramowania, a wtedy użytkownicy nie mogą go cofnąć do kompatybilnego. Być może jeden z autorów wyjdzie przed szereg i schowa swoją dumę do kieszeni, co może zaowocować wydaniem narzędzia ułatwiającego operację.

Do oficjalnego wydania iOS 11 pozostały trzy miesiące, więc obecnie wydanie narzędzia dla wersji testowej mija się z celem. Mam nawet wrażenie, że Apple dzięki uzyskanym informacjom szybko załata luki w zabezpieczeniach iOS 11 przed wydaniem stabilnej wersji.

Odkąd porzuciłem iOS na rzecz Androida nie śledzę tematyki, więc ciężko powiedzieć czego możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach. Mam jednak nadzieję, że Jailbreak dla iOS 10.3.2 pojawi się szybko w dogodnej dla nas formie.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek