Jailbreak iOS 9 - 9.0.2: instrukcja wykonania i najczęściej zadawane pytania poradniki, polecane, ciekawostki problemu z pangu 9, Pangu i iOS 9, pangu 9, pangu, najczęstsze błędy przy jailbreak iOS 9, jak zrobić jailbreak iOS 9, iPhone, instrukcja wykonania Pangu, instrukcja wykonania jailbreak ios 9, Cydia, błąd przy jailbreak iOS 9.0.2 Zdaje sobie sprawę, że na portalu pojawiły się już informacje o dostępności Jailbreak dla iOS 9 - 9.0.2, ale postanowiłem, że zadam sobie trochę trudu i zbiorę wszystko w całość, wraz z najczęściej zadawanymi pytaniami i podzielę się tym z wami. Cydia 1300x700

Jailbreak iOS 9 – 9.0.2: instrukcja wykonania i najczęściej zadawane pytania

Zdaje sobie sprawę, że na portalu pojawiły się już informacje o dostępności Jailbreak dla iOS 9 – 9.0.2, ale postanowiłem, że zadam sobie trochę trudu i zbiorę wszystko w całość, wraz z najczęściej zadawanymi pytaniami i podzielę się tym z wami.

Jailbreak iOS 9 - 9.0.2: instrukcja wykonania i najczęściej zadawane pytania poradniki, polecane, ciekawostki problemu z pangu 9, Pangu i iOS 9, pangu 9, pangu, najczęstsze błędy przy jailbreak iOS 9, jak zrobić jailbreak iOS 9, iPhone, instrukcja wykonania Pangu, instrukcja wykonania jailbreak ios 9, Cydia, błąd przy jailbreak iOS 9.0.2 Zdaje sobie sprawę, że na portalu pojawiły się już informacje o dostępności Jailbreak dla iOS 9 - 9.0.2, ale postanowiłem, że zadam sobie trochę trudu i zbiorę wszystko w całość, wraz z najczęściej zadawanymi pytaniami i podzielę się tym z wami. Zrzut ekranu 2015 10 14 o 08.08.281

Uwaga! Przeczytajcie, zanim zaczniecie.

Jailbreak dla iOS 9 powoduje tzw. ?boot loop of death? na niektórych (jeśli nie na wszystkich) urządzeniach. W sieci wierzą ze stoi za tym ?unlcean reboot.?

Czym jest unclean shutdown? Jest on spowodowany brakiem poprawnego od montowania systemu plików HFSJ+ w iOS ? powodem tego jest uruchomienie urządzenia ponownie poprzez przytrzymanie przycisku zasilania i początku do momentu ukazania się loga Apple lub problemy związane z jądrem systemowym.

Odpowiednie wyłączenie urządzenia to dłuższe przytrzymanie przycisku zasilania i przesunięcie suwaka, który się pojawi. Obecnie nie wiem, czy rozładowanie baterii do 0% jest równoważne z odpowiednim wyłączeniem sprzętu. Jeżeli korzystacie z Jailbreak nie powinniście uruchamiać ponownie iGadżetów poprzez znaną wam kombinację przycisków zasilanie + początek.

Częściowo jest to wina działania Jailbreak i programiści pracują już nad eliminacją błędu, jeżeli macie BLoD musicie od nowa stawiać system operacyjny, poprzez jego odtworzenie za pomocą iTunes. Weźcie to pod uwagę przed jego wykonaniem na swoim iUrządzeniu. Jeżeli tego nie planujecie, warto zostać na ostatniej wersji iOS 9, która jest z nim kompatybilna, aby w przyszłości po wyeliminowaniu błędu cieszyć się z dobrodziejstw, jakie daje Cydia (nie mam na myśli pirackich aplikacji i gier).

Ogólnodostępne narzędzie jest dostępne pod tym adresem ? http://en.pangu.io/. Obecnie działa jedynie na komputerach z Windowsem.

Aktualizacja z iOS 8.x.x (Jailbreak) do iOS 9 – 9.0.2

 1. Spisujemy listę ulubionych rozszerzeń lub wykorzystujemy do tego AppInfo,Appster lub Capture View
 2. Robimy kopię zapasową urządzenia za pomocą iTunes
 3. Mając otworzone iTunes klikamy na Odtwórz i czekamy, aż program pobierze iOS 9 lub sami pobieramy oprogramowanie. Nie klikajcie na Aktualizuj, ponieważ wtedy stracicie trochę wolnego miejsca, dopóki nie wykonacie Odtworzenia
 4. Nie przywracamy kopii zapasowej przed wykonaniem Jailbreak
 5. Instalujemy większość ulubionych rozszerzeń, aby sprawdzić, czy działają

Jailbreak na Windows

 1. Pobieramy narzędzie Pangu w wersji 1.0.1
 2. Wykonujemy kopię zapasową iGadżetu
 3. Przechodzimy do Ustawienia ? iCloud ? Znajdź mój iPhone i wyłączamy tę funkcję
 4. Wyłączamy kod blokady, przechodząc do Ustawienia ? Touch ID i Kod lub Kod (w zależności od modelu i typu urządzenia mobilnego Apple)
 5. Włączamy tryb samolotowy za pomocą Centrum Sterowania lub wchodząc do Ustawień (robimy to po wyłączeniu Znajdź mój iPhone)
 6. Uruchamiamy narzędzie Pangu9
 7. Podpinamy iSprzęt do komputera
 8. Po wykryciu urządzenia klikamy Start, a potem Already Backup
 9. Cierpliwie czekamy
 10. Przy 55% nasze iUrządzenie uruchomi się ponownie, wtedy musimy ponownie włączyć Tryb samolotowy
 11. Proces będzie trwał, a przy 75% zostaniemy poproszeni o uruchomienie aplikacji na iPhonie/iPadzie/iPodzie (u mnie aplikacja pojawiła się od razu, choć czasem trzeba wejść w aplikację Zdjęcia i dopiero do Pangu, a także pozwolić na dostęp do Zdjęć)
 12. W aplikacji mobilnej stukamy Accept, a następnie Pozwól (tak narzędzie wymaga dostępu do aplikacji Zdjęcia)
 13. Czekamy, aż proces się zakończy
 14. Po zakończeniu procesu warto upewnić się, czy Cydia została poprawnie zainstalowana
 15. Uruchamiamy Cydię, co jest dowodem na poprawne wykonanie Jailbreaku
 16. Nie zapomnijcie o włączeniu Znajdź mój iPhone i kodu zabezpieczającego

Jailbreak na innym systemie operacyjnym

 1. Pobieramy i instalujemy VrtualBox razem z dodatkami, pobierzemy go stąd ? https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
 2. Pobieramy czysty obraz Windows ?https://dev.modern.ie/tools/vms/
 3. W VirtualBox udajemy się do Ustawienia ? Porty i uruchamiamy USB 2.0
 4. Uruchamiamy Windows w maszynie wirtualnej
 5. Upewniamy się, że iTunes został poprawnie zainstalowany
 6. Korzystamy z instrukcji wykonania Jailbreak powyżej
 7. Nie zapominajcie o ponownym uruchomieniu Znajdź mój iPhone i kodu zabezpieczającego

Jak radzić sobie z problemami podczas procesu

 • Jeżeli podczas procesu pojawi się błąd 0A, wyłączamy szyfrowanie kopii zapasowej w zakładce Podsumowanie w iTunes. Jeśli błąd nadal się pojawia upewnijcie się, że ma 6GB wolnego miejsca na dysku lokalnym c. Częstym powodem jest również aktualizacja przez OTA, więc wtedy należy odtworzyć oprogramowanie układowe.
 • Nie będziecie mogli wykonać Jailbreak, mając profil pozwalający na publiczne beta testy iOS, wtedy musicie go usunąć i dopiero rozpocząć proces.
 • Jeżeli pojawi się błąd /usr/libexc/cydia/cydo error(2) musicie odtworzyć oprogramowanie i na nowo wykonać Jailbreak
 • Nie macie Cydii na ekranie głównym? Zanim otworzycie aplikację Pangu, otwórzcie Zdjęcia, a dopiero potem tę pierwszą. Potem musimy tylko pozwolić na dostęp do Zdjęć i proces powinien ruszyć z kopyta.
 • Cydia nie działa? Odtwarzacie iOS i znowu robicie co trzeba
 • Jeżeli pojawi się błąd dotyczący czasu pracy aplikacji musicie pozbyć się Bonjour, Apple Mobile Support i iTunes. Potem uruchamiacie komputer ponownie i instalujecie najnowszą wersję.
 • Korzystacie z maszyny wirtualnej na OS X 10.11 i nie macie dostępu do iUrządzenia? Sprawdźcie, czy posiadacie najnowszą wersję VB ? https://www.virtualbox.org/, ręczne wyszukiwanie aktualizacja kłamie!

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest PreferenceLoader?

 • Jest to narzędzie dostępne w Cydii, które umożliwia konfigurację nowo zainstalowanych rozszerzeń i aplikacji wewnątrz Ustawień systemowych.

Wykonałem Jailbreak, ale nadal mam aplikację Pangu i WWDC.

 • Proces nie został zakończony, spróbujcie wylogować się z iCloud bezpośrednio na urządzeniu mobilnym (Ustawienia ? iCloud ? Wyloguj)

Dlaczego Pangu stoi na komunikacie proszącym o podłączenie urządzenia, skoro jest połączone?

 • Musicie zainstalować iTunes i podłączyć iSprzęt chociaż raz podczas działania programu

Probowałem wykonać Jailbreak, ale utknąłem na logo Apple

 • Odtwarzamy oprogramowanie układowe za pomocą iTunes, nie aktualizujcie iOS bezpośrednio na urządzeniu tylko przez program na komputerze.

Pojawia się błąd 51 i preparing Jailbreak environment

 • Prawdopodobnie korzystacie ze wstępnej wersji iOS 9.1, która nie jest kompatybilna z narzędziem, usuwamy profil, odtwarzamy oprogramowanie do wersji 9.0.2 i dopiero postępujemy według jednej z instrukcji powyżej.

Pojawia się błąd Runtime

 • Upewniamy się, że iTunes jest poprawnie zainstalowane, jeżeli tak to postępujemy według instrukcji poniżej
 • Usuwamy iTunes i całą zawartość związaną z programem w odpowiedniej kolejności ? https://support.apple.com/en-us/HT204275
 • Pobieramy program ponownie
 • Uruchamiamy Pangu, jako Administrator

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top