Krzysiek Borek17.06.2018
JailbreakMe 5.0 pozwoli zrobić Jailbreak iOS 11.3.1 bez komputera

Coolstar i jego przyboczni są prawie gotowi do wydania Elektry dla iOS 11.3.1, ale Niklas Baumstark odkrył interesujący błąd w Safari.

Dzięki niemu będzie można pobrać Elektrę bezpośrednio na urządzenie mobilne i wykonać Jailbreak bez włączania komputera i instalacji aplikacji za pomocą Cydia Impactor.

Pobranie aplikacji wprowadzającej urządzenie w tryb Jailbreak za pomocą Safari byłby świetnym rozwiązaniem, ponieważ zainteresowani nie musieliby używać komputera do jej instalacji. Dodatkowo dzięki JailbreakMe 5.0 nie musieliby instalować Elektry co tydzień po wygaśnięciu profilu.

Sam w przeszłości wykonałem Jailbreak iPhone’a 3GS przez Safari i to zdecydowanie najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Kolejna wersja z pewnością się przyda, bo największym problemem w przypadku instalacji aplikacji przy udziale Cydia Impactor jest konieczność instalacji aplikacji co tydzień.

W tym momencie ciężko stwierdzić czy ktoś się za to weźmie. Jednak sam fakt istnienia błędów jest światełkiem w tunelu, a odpowiedni deweloper może zrobić z nich pożytek.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek