tryb ciemny

Jak aktywować ukryty, jeszcze ciemniejszy tryb ciemny na iPhone

Jeśli nie podoba Ci się obecny wygląd trybu ciemnego lub uważasz, że jest zbyt jasny, to dziś pokażemy Ci jak aktywować ukryty, jeszcze ciemniejszy tryb ciemny na iPhone.

Tryb ciemny to funkcja, która pozwala na zmianę koloru tła na ekranie telefonu na ciemniejszy. W iPhone i iOS, tryb ciemny jest dostępny od wersji iOS 13 i jest dostępny dla wszystkich aplikacji, które wspierają tę funkcję. Gdy tryb ciemny jest włączony, kolory na ekranie są bardziej stonowane i ciemne, co może być korzystne dla oczu, szczególnie w nocy lub w warunkach o niskim oświetleniu.

Aby włączyć tryb ciemny w iPhone, należy przejść do ustawień, wybrać “Ekran i jasność” i włączyć opcję “Tryb ciemny”. Można też skonfigurować tryb ciemny, aby automatycznie włączał się o określonej porze dnia lub w zależności od poziomu jasności w otoczeniu.

Tryb ciemny jest również dostępny na iPadach i iPodach z systemem iOS 13 lub nowszym. Funkcja ta może być szczególnie przydatna dla osób, które dużo korzystają ze swoich urządzeń wieczorem lub w ciemnych pomieszczeniach.

Uruchomienie jeszcze ciemniejszego trybu jest banalnie proste.

Jak aktywować ukryty jeszcze ciemniejszy tryb ciemny na iPhone

  • Przejdź do Ustawienia – Dostępność.
  • Wybierz opcję Ekran i wielkość tekstu i przewiń prawie w dół do pozycji Obniż punkt bieli.
  • Aktywuj Obniż punkt bieli i przesuń suwak na 100%.
  • Gdy to zrobisz, wyszarzone okna systemowe znikną lub staną się czarne i zmieszają się z czarnym tłem.

Niestety, zmniejszenie punktu bieli do 100% wpłynie w pewien sposób na jakość ekranu iPhone’a, co jest w pewnym stopniu związane z nasyceniem kolorów. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do korzystania z automatycznej jasności, a jednocześnie nie jesteś fanem świecenia wyświetlacza na wyższych wartościach, prawdopodobnie spodoba Ci się ciemniejszy tryb ciemny.

Zobaczcie jak to wygląda na filmie:

Kolejne poradniki już niebawem. Autorem powyższego nagania wideo jest iDeviceHelp.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top