Jak długo koronawirus utrzymuje się na iPhone, iPad, Apple Watch, Mak i innych urządzeniach? Oto najnowsze wyniki badań polecane, ciekawostki MacBook, koronawirus na smarfonie, koronawirus, jak długo utrzymuje się koronawirus na smartfonie, jak czyścić tablet, jak czyścić smartfon, jak czyścić komputer, iPhone, iPad, dezynfekcja  W przeciwieństwie do tego, co sądzono jeszcze kilka tygodni temu, nowe badania potwierdzają, że koronawirus przetrwa także na powierzchniach takich urządzeń jak iPhone'y, iPady i klawiatury Mac. Ale jak długo? koronawirus 2

Jak długo koronawirus utrzymuje się na iPhone, iPad, Apple Watch, Mak i innych urządzeniach? Oto najnowsze wyniki badań

W przeciwieństwie do tego, co sądzono jeszcze kilka tygodni temu, nowe badania potwierdzają, że koronawirus przetrwa także na powierzchniach takich urządzeń jak iPhone’y, iPady i klawiatury Mac. Ale jak długo?

Do tej pory nikt tak naprawdę nie wie na 100 procent, jak długo koronawirus może przetrwać na tych powierzchniach, ale istnieją pewne szacunki, które dają wyobrażenie o możliwym ryzyku.

Według najnowszych badań National Institutes of Health oraz uniwersytetów w Princeton i Kalifornii koronawirus może przetrwać dwa lub trzy dni na plastiku i stali, materiałach powszechnie stosowanych w urządzeniach elektronicznych. W tej chwili nie przeprowadzono kompletnych testów na szkle i aluminium, więc nie jest jeszcze jasne jak długo wirus utrzymuje się i na tych powierzchniach.

Wcześniejsze badania na temat utrzymywania się koronawirusa na różnych powierzchniach wykazały, że wirus może przetrwać na powierzchniach takich jak metal i szkło przez różne okresy, od kilku godzin do kilku dni. SARS na przykład przetrwał przez dwa dni na stali, kilka godzin na aluminium, cztery dni na szkle i do pięciu dni na metalach i plastiku. Oczywiście SARS bardzo różni się od SARS-CoV-2, ale te ostateczne wyniki mogą dać nam pewne wyobrażenie, że ten typ wirusa jest także w stanie utrzymać się na różnych powierzchniach przez różne okresy czasu.

Z jakich materiałów korzysta Apple?

Jak długo koronawirus utrzymuje się na iPhone, iPad, Apple Watch, Mak i innych urządzeniach? Oto najnowsze wyniki badań polecane, ciekawostki MacBook, koronawirus na smarfonie, koronawirus, jak długo utrzymuje się koronawirus na smartfonie, jak czyścić tablet, jak czyścić smartfon, jak czyścić komputer, iPhone, iPad, dezynfekcja  W przeciwieństwie do tego, co sądzono jeszcze kilka tygodni temu, nowe badania potwierdzają, że koronawirus przetrwa także na powierzchniach takich urządzeń jak iPhone'y, iPady i klawiatury Mac. Ale jak długo? iPhoneXI

Większość produktów Apple, takich jak iPhone, iPad, iMac, MacBook Air, iMac i MacBook Pro, jest wykonana z różnych rodzajów aluminium. W urządzeniach przenośnych, takich jak iPhone’y i iPady, użycie aluminium lub stali nierdzewnej jest zwykle ograniczone do obudowy, a szkło stanowi większość powierzchni, z którą stykamy się każdego dnia. Niestety ostatnie badania nie obejmowały aluminium i szkła w testach, ale że wirus utrzymuje się i na tych produktach to jest pewne, tylko nie wiadomo jak długo.

iPhone w etui

Większość z Was zapewne posiada na swoich iUrządzeniach różne etui. Prawda? Zatem jeśli etui wykonane jest z tworzywa sztucznego, wirus może przetrwać na nim do trzech dni.

Komputery

Klawiatury i myszy firmy Apple są łatwiejsze do analizy. Zazwyczaj urządzenia te są wykonane z tworzywa sztucznego z niektórymi metalowymi elementami: na tych powierzchniach wirus może przetrwać od dwóch do trzech dni.

Apple Watch, iPhone X / 11

Jeśli chodzi o produkty ze stali nierdzewnej Apple, takie jak Apple Watch lub niektóre iPhone’y (takie jak iPhone X i iPhone 11 Pro), z najnowszych testów laboratoryjnych wiemy, że wirus może przetrwać dwa do trzech dni na tym materiale.

Podsumowanie

Skoro nie ma dokładnej informacji o tym jak długo jest w stanie utrzymać się wirus na szkle i aluminium, najbezpieczniej będzie po prostu założyć, że koronawirus jest w stanie utrzymać się na tych produktach przez dwa lub trzy dni, ponieważ jest to średni czas potwierdzony na innych materiałach. Bo co do tego, że i na tych produktach się wirus utrzymuje to nie ma żadnych wątpliwości.

Jak czyścić urządzenia Apple

Aby zminimalizować ryzyko, zaleca się codzienne czyszczenie urządzeń Apple, a nie tylko wtedy, gdy podejrzewasz, że mogły mieć kontakt z kimś zarażonym.

Apple zaktualizowało nawet wytyczne dotyczące czyszczenia swoich produktów i  w których mówi, że do dezynfekcji produktów należy używać ściereczki nasączonej 70% alkoholem izopropylowym lub ściereczek dezynfekujących Clorox.

Jeśli chodzi o nas, to my korzystamy z bardzo fajnego rozwiązania jakim jest Spash Pure. Jest to płyn antybakteryjnych w sprayu wraz z mikrofibrą.

Jak długo koronawirus utrzymuje się na iPhone, iPad, Apple Watch, Mak i innych urządzeniach? Oto najnowsze wyniki badań polecane, ciekawostki MacBook, koronawirus na smarfonie, koronawirus, jak długo utrzymuje się koronawirus na smartfonie, jak czyścić tablet, jak czyścić smartfon, jak czyścić komputer, iPhone, iPad, dezynfekcja  W przeciwieństwie do tego, co sądzono jeszcze kilka tygodni temu, nowe badania potwierdzają, że koronawirus przetrwa także na powierzchniach takich urządzeń jak iPhone'y, iPady i klawiatury Mac. Ale jak długo? splash

Koszt takiego płynu to zaledwie 19,99 zł.  Produkt możecie zakupić m.in. w sklepie ThinkStore.pl. Więcej na jego temat znajdziecie – w tym miejscu.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry