kalkulator 1

Jak dodać interaktywny widżet kalkulatora w iOS 17. Działa nawet na iPadzie

W miarę ewolucji systemów operacyjnych iOS i iPadOS, użytkownicy zyskują dostęp do coraz bardziej zaawansowanych funkcji. Dziś o jednej z nich.

Jedną z nowości, która zadebiutowała w wersji iOS 17 i iPadOS 17, jest możliwość dodania interaktywnych widżetów na ekran główny urządzenia. Dotyczy to również kalkulatora, który teraz można umieścić jako funkcjonalny widżet na pulpicie iPhone’a lub iPada. W tym artykule przedstawiamy, jak skonfigurować taką opcję krok po kroku.

Najpierw upewnijmy się, że nasze urządzenie działa na najnowszym systemie operacyjnym, tj. iOS 17 dla iPhone’a lub iPadOS 17 dla iPada. Starsze wersje nie obsługują interaktywnych widżetów, dlatego aktualizacja systemu jest konieczna.

Pierwszym krokiem jest pobranie specjalnej aplikacji, nazwanej tutaj “Calculator 17”, z oficjalnego sklepu z aplikacjami App Store. Wyszukaj tę aplikację i zainstaluj ją na swoim urządzeniu. Jeśli nie chcesz szukać kliknij w ten link. Następnie konieczne jest uruchomienie tego programu. Ma to na celu rejestrację widżetu w systemie, dzięki czemu będzie można go później dodać na ekran główny.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji, wróćmy do ekranu głównego i aktywujmy tryb edycji. Aby to zrobić, przytrzymaj dowolną ikonę na ekranie głównym przez kilka sekund. Ekran wejdzie wtedy w tryb edycji, co umożliwi dodanie nowego widżetu.

Wyszukaj w dostępnych opcjach widżet należący do aplikacji “Calculator 17” i dodaj go do pulpitu. Dostępne są różne wersje tego widżetu, różniące się wielkością i funkcjonalnością.

Możesz wybierać między dwoma głównymi rodzajami: jednym umożliwiającym wykonywanie obliczeń bezpośrednio na pulpicie i drugim oferującym dodatkowe opcje, takie jak udostępnianie wyników czy przeglądanie historii obliczeń.

W ten sposób możemy cieszyć się interaktywnym widżetem kalkulatora, który nie tylko uprzyjemni, ale i usprawni korzystanie z naszego urządzenia na co dzień. Działa to zarówno na iPhone’ach, jak i na iPadach z najnowszym systemem operacyjnym.

Dzięki tej funkcji, wykonywanie szybkich obliczeń stało się znacznie bardziej dostępne i efektywne, eliminując konieczność każdorazowego uruchamiania aplikacji kalkulatora.

Jak dodać interaktywny widżet kalkulatora w iOS 17. Działa nawet na iPadzie poradniki, gry-i-aplikacje, ciekawostki tryb edycji, System operacyjny, obliczenia, Kalkulator, iPhone, iPadOS 17, iPad, iOS 17, interfejs użytkownika, interaktywne widżety, funkcjonalność., ekran główny, App Store, Aplikacje, aktualizacja systemu  W miarę ewolucji systemów operacyjnych iOS i iPadOS, użytkownicy zyskują dostęp do coraz bardziej zaawansowanych funkcji. Dziś o jednej z nich. cal1

To nie tylko udogodnienie, ale i krok w stronę bardziej funkcjonalnego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika interfejsu systemów iOS i iPadOS.

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 243

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top