Krzysiek Borek08.05.2018
Jak dodać kartę Revolut do sklepu Google Play

W zeszłym roku zdecydowałem się na wypróbowanie karty Revolut, choć początkowo nie widziałem dla niej zastosowania w porównaniu do zwykłej.

Na szczęście wczoraj nadszedł czas jej wykorzystania, ponieważ chciałem sprawdzić, czy będę mógł nią płacić w sklepie Play za zakupione aplikacje.

Zdecydowałem się na zakup kolejnego klienta firmy trzeciej do obsługiwania swojego konta na Twitterze i wybór padł na niedawno wydaną aplikację Signal. Jednak w dzisiejszym artykule chciałbym wam pokazać jak dodać kartę do waszego konta Google.

Pamiętajcie, że głównym wymogiem jest posiadanie karty Revolut.

Dodanie karty do sklepu Play

  • Przechodzimy na stronę play.google.com.
  • Udajemy się kolejno do Konto → Dodaj formę płatności → Dodaj kartę debetową lub kredytową.
  • Po chwili pojawi się okienko, w którym musimy wpisać numer karty, datę ważności i kod CVV. Wszystkie pola musicie wypełnić i kliknąć na Zapisz. To wszystko.

 

  • Potem wybieracie interesującą was aplikację (w moim przypadku był to Signal) i kupujecie ją. Podczas zakupu wybieracie dodaną wcześniej kartę, a dodatkowo możecie skorzystać z wolnego salda sklepu Play. Osobiście skorzystałem z obu opcji.

  • Klikacie na Kup i wybieracie urządzenie, na którym aplikacja ma zostać zainstalowana po zakupie. Wybrałem Redmi 4X i po chwili aplikacja się na nim pojawiła.

  • W aplikacji mobilnej Revolut możecie sprawdzić, czy zakup się udał, ponieważ jest w niej dostępna historia Zakupów. Pojawią się dwa nowe wpisy, jeden autoryzacyjny (0,00 zł), a drugi będzie kosztem zakupionej przez Was aplikacji.

  • Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprawdzić czy dodana przez was karta rzeczywiście widnieje w sklepie Play. Wystarczy ponownie przejść do miejsca, w którym wybiera się metodę płatności i powinna tam być.

Ponadto wczoraj udało mi się dowiedzieć, że Revolut szykuje wsparcie dla Google Pay, choć nie podali oni dokładnej daty wdrożenia wsparcia. Mi się ono przyda w momencie, gdy znowu zdecyduję się na powrót do Androida. Niestety bank, w którym mam swoje główne konto nie wspiera Google Pay i nie wydaje mi się, żeby to się zmieniło.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek