Krzysiek Borek07.11.2017
Zobacz jak dodać wirtualny przycisk Home w iPhone X

Podejrzewam, że większość z was przywykła do obecności przycisku początek zespolonego z czytnikiem linii papilarnych (Touch ID). iPhone X, go nie ma, a większość akcji przycisku działa teraz na zasadzie prostych gestów.

Do gestów można przywyknąć (wraz z biegiem czasu), ale wydaje mi się, że niektórzy z was wolą charakterystyczny dla iPhone’a przycisk. Gesty działają świetnie, ale czasem nie da zmienić się swoich przyzwyczajeń, na szczęście Apple znalazło na to sposób.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć wirtualny przycisk początek, wszystko za sprawą AssistiveTouch. Przycisk możemy włączyć, ale wcześniej musimy zająć się aktywacją AssistiveTouch w ustawieniach systemowych.

Przechodzimy kolejno do Ustawienia → Ogólne → Dostępność → AssistiveTouch. Po uruchomieniu ustawiamy pojedyncze stuknięcie, jako akcję przycisku początek. Po poprawnej konfiguracji na ekranie waszego iPhone’a X pojawi się biała kropka. To właśnie ona jest teraz przyciskiem (wirtualnym) i działa na tej samej zasadzie, co fizyczny.

Nie wygląda to najlepiej po uruchomieniu, ponieważ przycisk nie jest przezroczysty i zajmuje miejsce na ikonach w doku. W takim przypadku lepiej korzystać z gestów, a nie oszpecać wygląd interfejsu użytkownika. Korzystanie z gestów pozwoli nam je szybciej przyswoić, poza tym w ciągu 2 lat większość smartofnów może porzucić fizyczny przycisk początek.

Zobaczcie jak to wygląda na filmie.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek