widgety ios17

Jak działa iOS 17 na starszych modelach iPhone

Wydanie finalnej wersji systemu iOS 17 coraz bliżej, więc czas na to, aby przyjrzeć się jak “siedemnastka” działa na starszych iPhone.

Testowanie najnowszego systemu na modelach iPhone 12 czy 13 to zupełnie inna historia, niż sprawdzanie jego funkcjonalności na starszych urządzeniach, takich jak iPhone XR czy SE. Po kilku miesiącach użytkowania iOS 17 na starszym iPhone jakim jest model  XR, warto podzielić się spostrzeżeniami na ten temat. Zapraszamy!

Wydajność systemu

Jak działa iOS 17 na starszych modelach iPhone ciekawostki wydajność, System operacyjny, Starsze modele iPhone, Kompatybilność aplikacji, jak iOS 17 działa na starszym iPhone, iphone xr, iOS 17 na iPhone XS, iOS 17, czy warto instalować iOS 17, bateria, autonomia, Apple, Aktualizacja  Wydanie finalnej wersji systemu iOS 17 coraz bliżej, więc czas na to, aby przyjrzeć się jak "siedemnastka" działa na starszych iPhone. iOS17 4

Jednym z głównych obaw użytkowników starszych modeli iPhone’a jest pytanie o wydajność po zainstalowaniu najnowszej wersji systemu operacyjnego. Na podstawie obserwacji mogę stwierdzić, że w codziennej eksploatacji nie zauważymy znaczących problemów. Zarówno nawigacja po pulpicie, jak i uruchamianie aplikacji czy korzystanie z aparatu odbywa się płynnie i bez zacięć.

Nie oznacza to jednak, że system jest wolny od problemów. Na przykład, jeżeli często korzystacie z funkcji dostępu uniwersalnego i zmieniacie między nimi, możecie napotkać pewne trudności. Otóż, w pewnym momencie dostęp do menu ustawień może być utrudniony: przewijanie i otwieranie różnych sekcji mogą nie działać prawidłowo. Problem można jednak łatwo rozwiązać przez wymuszone zamknięcie aplikacji ustawień i ponowne jej otwarcie.

Bateria

Jak działa iOS 17 na starszych modelach iPhone ciekawostki wydajność, System operacyjny, Starsze modele iPhone, Kompatybilność aplikacji, jak iOS 17 działa na starszym iPhone, iphone xr, iOS 17 na iPhone XS, iOS 17, czy warto instalować iOS 17, bateria, autonomia, Apple, Aktualizacja  Wydanie finalnej wersji systemu iOS 17 coraz bliżej, więc czas na to, aby przyjrzeć się jak "siedemnastka" działa na starszych iPhone. bateria 2

Czas działania baterii na iOS 17 nie różni się znacząco od tego na iOS 16. W moim codziennym scenariuszu użytkowania, który obejmuje stałe połączenie z siecią Wi-Fi, kilka rozmów telefonicznych i około 200 powiadomień dziennie, bateria wystarcza na dwa dni. Ale gdyby ten iPhone był moim głównym urządzeniem do pracy, z pewnością trzeba by było go ładować codziennie.

Kompatybilność aplikacji

Jak działa iOS 17 na starszych modelach iPhone ciekawostki wydajność, System operacyjny, Starsze modele iPhone, Kompatybilność aplikacji, jak iOS 17 działa na starszym iPhone, iphone xr, iOS 17 na iPhone XS, iOS 17, czy warto instalować iOS 17, bateria, autonomia, Apple, Aktualizacja  Wydanie finalnej wersji systemu iOS 17 coraz bliżej, więc czas na to, aby przyjrzeć się jak "siedemnastka" działa na starszych iPhone. AppStore 1 1

Jednym z kluczowych aspektów jest również to, czy ważne aplikacje działają prawidłowo po aktualizacji. Wszystkie podstawowe aplikacje zarówno te biznesowe jak i pozostałe działają na najnowszej wersji systemu iOS 17 bez problemu.

Wnioski

Jeżeli posiadasz starszy model iPhone’a i zastanawiasz się nad aktualizacją do iOS 17, moje spostrzeżenia wskazują, że jest to rozsądny krok. System działa stabilnie, bateria nie traci na żywotności w porównaniu z iOS 16, a kluczowe aplikacje nie sprawiają problemów.

Apple wydaje się być świadome wyzwań, z jakimi muszą się zmierzyć użytkownicy starszych modeli iPhone’ów i iOS 17 jest znaczącą poprawą w tym kontekście, zwłaszcza w porównaniu z kilkoma problematycznymi wersjami iOS 16. Warto zatem zaktualizować system, nawet jeśli iPhone XR lub inny starszy model to urządzenie, które ma już swoje lata.

Oficjalne wydanie finalnej wersji systemu iOS 17 obędzie się prawdopodobnie w poniedziałek  18 września, a wersja iOS 17 RC zostanie udostępniona zaraz po wtorkowej prezentacji. Oczywiście, gry tylko będziemy wiedzieli coś więcej dany wam znać.

A jak nowy system działa na twoim iPhone? Daj koniecznie znać w komentarzach.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 211

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top