sos

Jak działa “wykrywanie wypadku” i “alarmowe sos przez satelitę” w iPhone 14

W serii iPhone 14 znalazły się dwie funkcje związane z bezpieczeństwem: “Wykrywanie wypadku” oraz “Alarmowe SOS przez satelitę”. Jak działają?

Funkcje dostępne są we wszystkich iPhone serii 14, czyli iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max.

Wykrywanie wypadku

Jak działa "wykrywanie wypadku" i "alarmowe sos przez satelitę" w iPhone 14 ciekawostki wykrywanie wypadku w iphone 14, wykrywanie wypadku, jak dziala wykrywanie wypadku w iphone, jak dziala alarmowe sos przez satelitę w iphone, alarmowe sos przez satelitę w iphone, alarmowe sos przez satelitę, Accident Detection  W serii iPhone 14 znalazły się dwie funkcje związane z bezpieczeństwem: "Wykrywanie wypadku" oraz "Alarmowe SOS przez satelitę". Jak działają? wykrywanie

Funkcja wykorzystuje nowy dwurdzeniowy akcelerometr zdolny do wykrywania pomiarów siły g aż do 256G oraz nowy żyroskop o wysokim zakresie dynamiki, aby wykrywać poważne wypadki samochodowe i automatycznie inicjować wezwanie pomocy, gdy osoba jest nieprzytomna lub nie może dosięgnąć swojego iPhone’a.

Zaprojektowane przez Apple algorytmy ruchu są trenowane na podstawie ponad miliona godzin testów drogowych i danych z rejestrów wypadków, aby zapewnić jeszcze większą dokładność. W połączeniu z zegarkiem Apple Watch funkcja Accident Detection wykorzystuje moc obu urządzeń, aby zapewnić użytkownikowi szybką pomoc.

W przypadku wykrycia poważnego wypadku samochodowego, interfejs do wezwania służb ratunkowych pojawia się na Apple Watchu, gdyż jest to urządzenie znajdujące się najbliżej użytkownika, natomiast połączenie jest kierowane przez iPhone’a, jeśli jest w zasięgu, aby zapewnić jak najlepsze połączenie.

Alarmowe SOS przez satelitę

Jak działa "wykrywanie wypadku" i "alarmowe sos przez satelitę" w iPhone 14 ciekawostki wykrywanie wypadku w iphone 14, wykrywanie wypadku, jak dziala wykrywanie wypadku w iphone, jak dziala alarmowe sos przez satelitę w iphone, alarmowe sos przez satelitę w iphone, alarmowe sos przez satelitę, Accident Detection  W serii iPhone 14 znalazły się dwie funkcje związane z bezpieczeństwem: "Wykrywanie wypadku" oraz "Alarmowe SOS przez satelitę". Jak działają? satelita 2

W iPhone 14 zadebiutuje także funkcja Satellite Emergency SOS, która łączy wbudowane komponenty z oprogramowaniem, dzięki czemu w przypadku braku zasięgu sieci komórkowej lub Wi-Fi, anteny mogą połączyć się bezpośrednio z satelitą i skontaktować się ze służbami ratunkowymi za pomocą wiadomości.

Satelity są ruchomymi obiektami o niskiej przepustowości, więc dostarczenie wiadomości może zająć kilka minut. Ponieważ liczy się każda sekunda, dzięki alarmowemu SOS przez satelitę, iPhone natychmiast zadaje serię istotnych pytań, aby ocenić stan użytkownika i pokazuje, jak ustawić telefon, aby połączyć się z satelitą. Wstępny kwestionariusz i wiadomości uzupełniające są przekazywane do ośrodków z przeszkolonym przez Apple personelem, który w imieniu osoby poszkodowanej wezwie pomoc.

Nowość będzie działać od  listopada, ale jak narazie tylko w USA i Kanadzie. Usługa będzie darmowa przez dwa lata. Nie wiemy, kiedy nowość zostanie aktywowana w Polsce, ale aby to było możliwe potrzebne będą konkretne umowy. W Ameryce Północnej Apple nawiązało współpracę z firmą Globalstar.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top