Jak jednocześnie korzystać z Universal Control i Sidecar na Mac i iPad poradniki, ciekawostki uniwersalna kontrola, Sidecar, jak korzystać z z Universal Control i Sidecar, ipados 15.4  Finalna wersja systemu macOS 12.3, która udostępniona została wczoraj umożliwia jednoczesne korzystanie z Uniwersalnego Sterowania (Universal Control) i Sidecar. Zobaczcie nasz poradnik. universal 1 1 1300x700

Jak jednocześnie korzystać z Universal Control i Sidecar na Mac i iPad

Finalna wersja systemu macOS 12.3, która udostępniona została wczoraj umożliwia jednoczesne korzystanie z Uniwersalnego Sterowania (Universal Control) i Sidecar. Zobaczcie nasz poradnik.

Przed publicznym wydaniem bety systemów macOS 12.3 i iPadOS 15.4 nie można było korzystać z uniwersalnego sterowania, gdy iPad był już w trybie Sidecar. Firma Apple rozwiązała jednak to ograniczenie i w ostatecznych wersjach obu aktualizacji można aktywować i używać obu funkcji jednocześnie.

W systemie macOS 12.3 opcje w sekcji “Dodaj wyświetlacz” w panelu Preferencje rozróżniają teraz urządzenia dostępne do podłączenia za pośrednictwem aplikacji Universal Control oraz urządzenia dostępne do wykorzystania jako wyświetlacze rozszerzone, w tym iPady za pośrednictwem aplikacji Sidecar.

Jak jednocześnie korzystać z Universal Control i Sidecar na Mac i iPad poradniki, ciekawostki uniwersalna kontrola, Sidecar, jak korzystać z z Universal Control i Sidecar, ipados 15.4  Finalna wersja systemu macOS 12.3, która udostępniona została wczoraj umożliwia jednoczesne korzystanie z Uniwersalnego Sterowania (Universal Control) i Sidecar. Zobaczcie nasz poradnik. ekran 2

Oznacza to, że na przykład możesz podłączyć komputer Mac do iPada za pośrednictwem Sidecar, aby uzyskać dodatkowe miejsce na ekranie systemu macOS, a z drugiej strony komputera Mac możesz sterować drugim iPadem lub innym komputerem Mac, korzystając z klawiatury i gładzika głównego komputera Mac.

Pamiętaj, że dzięki funkcji uniwersalnego sterowania, jeśli masz obok siebie komputer Mac i iPada (a nawet kilka komputerów Mac i iPadów), możesz używać klawiatury i myszy na wszystkich urządzeniach. Na przykład, jeśli na biurku znajduje się MacBook Pro i iPad, można używać gładzika laptopa do nawigacji na tablecie, po prostu przesuwając kursor z jednego urządzenia na drugie. To samo dotyczy klawiatury MacBooka Pro, która stałaby się urządzeniem wejściowym dla iPada (lub na odwrót – możliwość korzystania z fizycznej klawiatury iPada na komputerze Mac).

Sidecar działa w inny sposób. Funkcja ta została wprowadzona w 2019 roku wraz z systemem macOS Catalina i umożliwia korzystanie z iPada jako dodatkowego wyświetlacza na komputerze Mac. Można wtedy używać iPada do wyświetlania treści na ekranie komputera Mac lub zamienić tablet w dodatkowy ekran dla systemu macOS.

Jak korzystać jednocześnie z systemu Universal Control i Sidecar

Jak jednocześnie korzystać z Universal Control i Sidecar na Mac i iPad poradniki, ciekawostki uniwersalna kontrola, Sidecar, jak korzystać z z Universal Control i Sidecar, ipados 15.4  Finalna wersja systemu macOS 12.3, która udostępniona została wczoraj umożliwia jednoczesne korzystanie z Uniwersalnego Sterowania (Universal Control) i Sidecar. Zobaczcie nasz poradnik. universal

A teraz, jeśli masz wystarczająco dużo iPada i komputera Mac, oto jak korzystać jednocześnie z aplikacji Universal Control i Sidecar:

  • Przejdź do Preferencji systemowych komputera Mac
  • Kliknij przycisk Wyświetlacze
  • Wybierz opcję Sterowanie uniwersalne i upewnij się, że wszystkie opcje, których chcesz użyć, są włączone.
  • Teraz kliknij przycisk Dodaj ekran.
  • W wyświetlonym menu rozwijanym zobaczysz wszystkie znajdujące się w pobliżu urządzenia zarejestrowane z tym samym identyfikatorem Apple ID co Twój Mac. Kliknij urządzenie wymienione w sekcji “Podłącz klawiaturę i mysz”, aby użyć go w trybie sterowania uniwersalnego.
  • Ponownie kliknij przycisk Dodaj wyświetlacz i w tym samym menu rozwijanym kliknij tym razem iPada lub inne urządzenie z listy, aby podłączyć Maca w trybie Sidecar.

Czy skorzystasz z tej funkcji?

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top