sos 1

Jak korzystać z funkcji “alarmowe SOS przez satelitę” na iPhone 14 i 14 Pro

Jedną z wielu nowości w nowym iPhone 14 i iPhone 14 Pro jest funkcja “alarmowe SOS przez satelitę”. Dziś pokażemy Wam jak z niej korzystać.

Funkcja alarmowe SMS przez satelitę jak pisaliśmy wcześniej łączy wbudowane komponenty iPhone 14 i iPhone 14 Pro z oprogramowaniem, dzięki czemu w przypadku braku zasięgu sieci komórkowej lub Wi-Fi, anteny mogą połączyć się bezpośrednio z satelitą i skontaktować się ze służbami ratunkowymi za pomocą wiadomości.

Satelity są ruchomymi obiektami o niskiej przepustowości, więc dostarczenie wiadomości może zająć kilka minut. Ponieważ liczy się każda sekunda, dzięki alarmowemu SOS przez satelitę, iPhone natychmiast zadaje serię istotnych pytań, aby ocenić stan użytkownika i pokazuje, jak ustawić telefon, aby połączyć się z satelitą. Wstępny kwestionariusz i wiadomości uzupełniające są przekazywane do ośrodków z przeszkolonym przez Apple personelem, który w imieniu osoby poszkodowanej wezwie pomoc.

Apple opublikowało nowy samouczek, poradnik wideo na swoim kanale YouTube, który nauczy Cię, jak korzystać z nowości.

Niestety zła wiadomość jest taka, że funkcja będzie działać jak narazie tylko w USA i Kanadzie. Usługa będzie darmowa przez dwa lata. Nie wiemy, kiedy nowość zostanie aktywowana w Polsce, ale aby to było możliwe potrzebne będą konkretne umowy. W Ameryce Północnej Apple nawiązało współpracę z firmą Globalstar.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ram

Ile pamięci RAM ma Twój iPad?

Zastanawiasz się, ile pamięci ma Twój iPad? Apple nie udostępnia tych informacji publicznie, ale szczegóły dotyczące pamięci pojawiają się w sieci zaraz po premierze produktu.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry