sos 1

Jak korzystać z funkcji “alarmowe SOS przez satelitę” na iPhone 14 i 14 Pro

Jedną z wielu nowości w nowym iPhone 14 i iPhone 14 Pro jest funkcja “alarmowe SOS przez satelitę”. Dziś pokażemy Wam jak z niej korzystać.

Funkcja alarmowe SMS przez satelitę jak pisaliśmy wcześniej łączy wbudowane komponenty iPhone 14 i iPhone 14 Pro z oprogramowaniem, dzięki czemu w przypadku braku zasięgu sieci komórkowej lub Wi-Fi, anteny mogą połączyć się bezpośrednio z satelitą i skontaktować się ze służbami ratunkowymi za pomocą wiadomości.

Satelity są ruchomymi obiektami o niskiej przepustowości, więc dostarczenie wiadomości może zająć kilka minut. Ponieważ liczy się każda sekunda, dzięki alarmowemu SOS przez satelitę, iPhone natychmiast zadaje serię istotnych pytań, aby ocenić stan użytkownika i pokazuje, jak ustawić telefon, aby połączyć się z satelitą. Wstępny kwestionariusz i wiadomości uzupełniające są przekazywane do ośrodków z przeszkolonym przez Apple personelem, który w imieniu osoby poszkodowanej wezwie pomoc.

Apple opublikowało nowy samouczek, poradnik wideo na swoim kanale YouTube, który nauczy Cię, jak korzystać z nowości.

Niestety zła wiadomość jest taka, że funkcja będzie działać jak narazie tylko w USA i Kanadzie. Usługa będzie darmowa przez dwa lata. Nie wiemy, kiedy nowość zostanie aktywowana w Polsce, ale aby to było możliwe potrzebne będą konkretne umowy. W Ameryce Północnej Apple nawiązało współpracę z firmą Globalstar.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top