Jak korzystać z prywatnego adresu MAC w Apple Watch poradniki, ciekawostki prywatny adres mac na apple watch, prywatny adres mac, Poradnik, Apple Watch  Czy często łączysz się z publicznymi sieciami Wi-Fi z Apple Watch, powiedzmy w pracy, szkole, kawiarni, na lotnisku lub gdzie indziej? Jeśli tak, możesz chcieć chronić swoją prywatność za pomocą prywatnych adresów MAC. AppleWatch 2 1300x700

Jak korzystać z prywatnego adresu MAC w Apple Watch

Czy często łączysz się z publicznymi sieciami Wi-Fi z Apple Watch, powiedzmy w pracy, szkole, kawiarni, na lotnisku lub gdzie indziej? Jeśli tak, możesz chcieć chronić swoją prywatność za pomocą prywatnych adresów MAC.

Gdy łączysz się z dowolnym urządzeniem Wi-Fi urządzenie musi identyfikować się w sieci za pomocą swojego adresu MAC. Ponieważ ten sam adres MAC jest zwykle używany podczas przełączania się między różnymi połączeniami Wi-Fi, operatorzy sieci i obserwatorzy mogą z łatwością monitorować Twoją aktywność i uzyskiwać dostęp do Twojej lokalizacji. Możesz temu zapobiec, używając prywatnych adresów MAC.

Jak korzystać z prywatnego adresu MAC w Apple Watch

Jak korzystać z prywatnego adresu MAC w Apple Watch poradniki, ciekawostki prywatny adres mac na apple watch, prywatny adres mac, Poradnik, Apple Watch  Czy często łączysz się z publicznymi sieciami Wi-Fi z Apple Watch, powiedzmy w pracy, szkole, kawiarni, na lotnisku lub gdzie indziej? Jeśli tak, możesz chcieć chronić swoją prywatność za pomocą prywatnych adresów MAC. provate AW

Najpierw upewnij się, że zegarek Apple Watch został zaktualizowany do systemu watchOS 7 lub nowszego. Ponadto sparowany iPhone musi również korzystać z systemu iOS 14 lub nowszego.

  • Dotknij cyfrowej korony na Apple Watch, aby otworzyć ekran główny.
  • Znajdź i stuknij aplikację Ustawienia.
  • W menu ustawień przewiń w dół i dotknij Wi-Fi.
  • Następnie stuknij sieć Wi-Fi, z którą jest obecnie połączony zegarek Apple Watch.
  • Teraz, przewijając w dół, znajdziesz opcję Adres prywatny . Kliknij przycisk, aby go włączyć.
  • Zanim zegarek Apple Watch włączy adres prywatny, otrzymasz powiadomienie, że urządzenie tymczasowo odłączy się od sieci Wi-Fi. Kliknij Odłącz, aby potwierdzić.
  • Twój zegarek Apple Watch połączy się teraz ponownie z siecią Wi-Fi przy użyciu adresu prywatnego.

Kolejne poradniki niebawem.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top