iphone 5g

Jak naprawić błąd sieci komórkowej w systemie iOS 17.2.1

iOS 17.2.1, który miał poprawić wydłużający się czas pracy baterii na iPhone’ach, spowodował u niektórych użytkowników problem z siecią komórkową.

Chociaż Apple nie potwierdziło tego problemu, wiele osób zgłasza ten sam błąd. Poniżej mamy dla was cztery możliwe rozwiązania dla tego problemu.

Problem z połączeniem z siecią komórkową

Jak naprawić błąd sieci komórkowej w systemie iOS 17.2.1 poradniki, ciekawostki sieć komórkowa nie działa, problem z siecią komórkową na iOS 17.2.1, iPhone, iOS 17.2.1, Apple iOS 17.2.1, który miał poprawić wydłużający się czas pracy baterii na iPhone'ach, spowodował u niektórych użytkowników problem z siecią komórkową. pasek 1

Według dyskusji na Apple Community Forum, po zainstalowaniu iOS 17.2.1 na iPhone’ach wiele osób zgłosiło błąd uniemożliwiający połączenie z dostawcą sieci. Użytkownicy otrzymują komunikat, że muszą aktywować dane komórkowe u swojego dostawcy, mimo że sygnał pokazuje pełne zasięgi.

Przykładowy wpis użytkownika:

“Używam T-Mobile. Skontaktowałem się z ich wsparciem technicznym i odwiedziłem sklep. Dwukrotnie wymienili kartę SIM, najpierw na eSIM, a następnie na nową kartę SIM w sklepie. Nie zainstalowano żadnego profilu VPN. Nadal brak połączenia internetowego w osobistym punkcie dostępowym. Większość czasu otrzymuję komunikat, że muszę aktywować dane komórkowe u swojego dostawcy, mimo że połączenie pokazuje 4 kreski 5G.”

Inny użytkownik zgłasza podobny problem: “Moja córka ma ten sam problem teraz. W tej najnowszej aktualizacji jest coś, co to powoduje. Poszliśmy do sklepu Apple, przeprowadzili pewne czynności, powiedzieli jej, aby ponownie pobrała nową aktualizację iOS, zrobiła to i działało przez około 5 godzin, zanim znów nie pojawił się ten sam problem.”

Możliwe rozwiązania

Choć żadne z poniższych rozwiązań nie gwarantuje działania dla wszystkich użytkowników, warto spróbować, aby przywrócić połączenie z siecią komórkową na iPhone’ie.

1. Usuń dowolny profil VPN

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że po usunięciu profilu VPN, problem z połączeniem z siecią komórkową znika. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Przejdź do Ustawienia
 • Wybierz Ogólne
 • Przejdź do VPN i Zarządzanie urządzeniem
 • Wybierz VPN
 • Dotknij “i” obok profili VPN
 • Wybierz opcję Usuń VPN

2. Zresetuj ustawienia sieciowe

Kolejnym sposobem na naprawę problemu jest zresetowanie ustawień sieciowych. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 • Przejdź do Ustawienia
 • Wybierz Ogólne
 • Przewiń w dół do opcji Przenieś lub Zresetuj iPhone
 • Wybierz opcję Zresetuj
 • Dotknij opcji Zresetuj ustawienia sieciowe

3. Przywróć ustawienia fabryczne iPhone

W przypadku, gdy żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło, można rozważyć przywrócenie iPhone’a do ustawień fabrycznych. Pamiętaj, że ta operacja spowoduje utratę wszystkich danych zapisanych na urządzeniu, dlatego ważne jest, aby wcześniej wykonać kopię zapasową.

4. Aktualizacja do iOS 17.3 beta

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie rozwiąże problemu, można rozważyć aktualizację do wersji beta iOS 17.3. Ta wersja beta została wydana przed wersją systemu iOS 17.2.1 i może pomóc uniknąć tego problemu. Oto jak zainstalować publiczny profil beta:

 • Przejdź do ustawień i wybierz Ogólne.
 • Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja oprogramowania.
 • Wybierz opcję Pobierz i zainstaluj profil beta publicznego.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zainstalować profil beta.

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło rozwiązać problemu z połączeniem z siecią komórkową na iPhone’ie z iOS 17.2.1, trzeba będzie poczekać na wydanie nowej wersji systemu operacyjnego iOS, takiej jak iOS 17.2.2 lub iOS 17.3.

Podsumowanie

Problem z połączeniem z siecią komórkową na iPhone’ach z iOS 17.2.1 może być frustrujący, ale istnieją różne sposoby na rozwiązanie tego problemu. Warto spróbować usunięcia profilu VPN, zresetowania ustawień sieciowych, przywrócenia iPhone’a do ustawień fabrycznych lub aktualizacji do wersji beta iOS 17.3.

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie działa, konieczne będzie oczekiwanie na wydanie nowej wersji systemu operacyjnego przez Apple.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 211

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top