polaczenie iphone

Jak “nauczyć” iPhone wymawiać imię osoby, która do Ciebie dzwoni

Obecne smartfony to już nie tylko urządzenia, które służą do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Umożliwiają także przeglądanie internetu, a także na wiele bardziej zaawansowanych funkcji.

Jedną z takich funkcji jest możliwość wymawiania imienia osoby, która do nas dzwoni. Dzięki temu możemy być pewni, że zawsze będziemy wiedzieć, kto do nas dzwoni, nawet jeśli nie będziemy mieli w danej chwili czasu, aby spojrzeć na ekran telefonu.

Proces “nauczenia’ iPhone’a wymawiania imienia dzwoniącej osoby jest bardzo prosty i nie wymaga od nas żadnych specjalnych umiejętności. Wystarczy, że będziecie posiadać w swoim iPhone oprogramowanie nowsze niż iOS 10. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest dobrze zorganizowana książka adresowa, tzn każdy kontakt musi mieć przypisane imię.

Jak włączyć funkcję wymawiania nazwy dzwoniącego na iPhone

  • Otwórz Ustawienia.
  • Wybierz sekcję Ustawienia telefonu.
  • Stuknij i włącz opcję Ogłaszaj połączenia.
  • To wszystko. Teraz przed każdą rozmowa iPhone będzie wymawiał imię osoby dzwoniącej!

Nie ma wątpliwości, że taka funkcjonalność na pewno ułatwia życie. Zwłaszcza w przypadku, gdy mamy do czynienia z osobami, których numer telefonu nie zawsze pamiętamy. W takiej sytuacji wystarczy, że usłyszymy, jak iPhone wymawia imię dzwoniącej osoby, abyśmy od razu wiedzieli, kto do nas dzwoni. Dzięki temu nie musimy się martwić, że pominiemy jakieś ważne połączenie, czy zignorujemy telefon od ważnej osoby.

Warto również wspomnieć, że iPhone daje nam dużo możliwości personalizacji ustawień dotyczących ogłaszania połączeń. Możemy na przykład zdecydować, czy chcemy, aby nasz telefon ogłaszał połączenia zawsze, tylko w słuchawkach i samochodzie, tylko w słuchawkach gdziekolwiek, czy w ogóle nigdy. Jest to bardzo przydatne, szczególnie jeśli nie chcemy być przeszkadzani podczas jazdy samochodem lub w pracy.

Wszystko to pokazuje, jak dużo możliwości daje nam dzisiaj nasz smartfon. Dzięki temu, że iPhone jest tak łatwy w użyciu i posiada tak wiele przydatnych funkcjonalności, możemy na co dzień znacznie ułatwić sobie życie. W końcu to urządzenie, które nosimy zawsze przy sobie, a dzięki niemu możemy być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w naszym życiu, czy to w pracy.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top