Jak odpowiednio zarządzać pamięcią w 16GB iPhone 6s/6s Plus polecane, ciekawostki mało miejsca w iPhone 6s 16gb, jak zarządzać pamięcią w 16GB iPhone 6s, jak zaoszczędzić pamięć w iPhone 6s, jak zaoszczędzić miejsce w iPhone 6s, iPhone 6s 16gb, iPhone 6s  Jasne rozumiem, czas na zakup iPhone'a 6s/6s Plus nie należał do najdłuższych i zdecydowaliście się na zakup modelu z 16GB pamięci zamiast 64 lub 128? Ostatnio wydałem na ten temat własną opinię, więc myślę, że warto było wziąć ją sobie do serca. Przynajmniej jesteście pierwszymi osobami na swoim osiedlu z 3D Touch, ?żywymi? zdjęciami i wieloma innymi nowościami. iP6

Jak odpowiednio zarządzać pamięcią w 16GB iPhone 6s/6s Plus

Jasne rozumiem, czas na zakup iPhone‘a 6s/6s Plus nie należał do najdłuższych i zdecydowaliście się na zakup modelu z 16GB pamięci zamiast 64 lub 128? Ostatnio wydałem na ten temat własną opinię, więc myślę, że warto było wziąć ją sobie do serca. Przynajmniej jesteście pierwszymi osobami na swoim osiedlu z 3D Touch, ?żywymi? zdjęciami i wieloma innymi nowościami.

Nadal będziecie mieli problem z wolnym miejscem dostępnym dla użytkownika, a aplikacje i gry będą zajmowały więcej, niż obecnie, aby wykorzystać potencjał drzemiący w układzie scalonym Apple A9. Co możecie zrobić w tej sytuacji?

Usuwamy preinstalowane aplikacje

Obecnie nie możecie usunąć większości aplikacji, a jedynie te, których nie będziecie używali. Apple często lubi zostawić zainstalowane Pages, Numbers, GarageBand, iMovie, iTunes U i inne. Według mnie są one w ogóle nie potrzebne, więc warto się ich pozbyć, aby zwolnić miejsce na kupionym przez was niedawno smartfonie Apple.

Nagrywamy wideo w 1080p i 30 klatkach/s

Podejrzewam, że większość z was jest zainteresowana kręceniem wideo w 4K, choć przy 16GB lepiej zostawić to w spokoju. Na szczęście domyślnie iPhone nagrywa wideo w 1080p, więc nie musimy się martwić o przypadkowe wybranie najwyższej rozdzielczości. Nie oznacza to, że nie możecie w ogóle tego używać, choć najlepiej robić to od czasu do czasu.

Nie robimy Live Photos

Przykro mi, ale to kolejne poświęcenie, aby zwolnić cenne miejsce na urządzeniu. Live Photos wyłączamy w Ustawieniach aparatu. Live Photos nagrywają akcje przed i po wykonaniu zdjęcia. Podobno funkcja jest domyślnie uruchomiona, więc warto ją wyłączyć, o ile nie jest od razu wyłączona.

Przenosimy zdjęcia do iCloud

12MPix zdjęcia na pewno zajmują więcej miejsca względem 8MPix, więc warto wszystkie zapisywać w iCloud i upewnić się, że Biblioteka zdjęć iCloud i optymalizacja zawartości iPhone‘a są uruchomione. Pozwoli to na zapisanie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości, które zostaną zastąpione zoptymalizowanym zdjęciem pod ilość wolnego miejsca w iCloud lub waszym iPhonie.

Zastanówcie się nad wymianą

Apple pozwala w ciągu 14 dni zwrócić iPhone‘a, którego właśnie kupiliście. Myślę, że 2 tygodnie powinny wystarczyć na zweryfikowanie, czy 16GB pamięci wewnętrznej wam wystarczy. Jeżeli nie spełnia waszych oczekiwań, to czas na wymianę, choć poszczególne mozliwości zaoszczędzenia pamięci skończą się na tym, że nie będziecie w stanie w pełni korzystać ze wszystkich nowości w iPhonie 6s i 6s Plus. Nie powinniście się przejmować, w końcu i tak macie najnowszy model.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top