Jak odróżnić oryginalny MagSafe dla iPhone'a od chińskiej kopii? ciekawostki magsafe, jak odroznic chinska kopie ladowarki, iPhone, chinska kopia magsafe W ostatnim czasie użytkownicy najnowszych modeli iPhone'ów zaczęli zwracać coraz większą uwagę na nową technologię ładowania MagSafe. magsafe1 1300x700

Jak odróżnić oryginalny MagSafe dla iPhone’a od chińskiej kopii?

W ostatnim czasie użytkownicy najnowszych modeli iPhone’ów zaczęli zwracać coraz większą uwagę na nową technologię ładowania MagSafe.

Rzeczywiście, ładowanie bezprzewodowe jest bardzo przydatne i wygodniejsze. Nie musisz martwić się o przewody plątające się na stole lub to, że złącze w iPhone ulegnie awarii. MagSafe od Apple jest wygodniejsze od zwykłej technologii bezprzewodowego ładowania bo jest magnetyczne, dzięki czeku telefon na pewno nie zsunie się z płytki. Jedyną istotną wadą nowego urządzenia jest jego wysoka cena. Chińczycy zrozumieli to już dawno i wyprodukowali wiele podróbek. Co ciekawe niektórym sprzedawcom udaje się przekazać kopię jako oryginał, więc dziś pokażemy Wam jak odróżnić kopię od oryginału.

Jak odróżnić chińską ładowarkę MagSafe do iPhone’a

Jak odróżnić oryginalny MagSafe dla iPhone'a od chińskiej kopii? ciekawostki magsafe, jak odroznic chinska kopie ladowarki, iPhone, chinska kopia magsafe W ostatnim czasie użytkownicy najnowszych modeli iPhone'ów zaczęli zwracać coraz większą uwagę na nową technologię ładowania MagSafe. magsafe

Apple od początku wiedziało, że akcesorium będzie często podrabiane. Właściwie nie jest to zaskakujące. Każdego dnia Chińczycy wypuszczają tysiące dokładnych kopii oryginalnych ładowarek do iPhone’a. Na Aliexpress jest ich po prostu mnóstwo.

Dlatego gigant z Cupertino wprowadziło ciekawą opcję, która pozwala sprawdzić oryginalność ładowarki poprzez ustawienia smartfona. Można to zrobić w następujący sposób:

 • Podłącz dowolny iPhone 12 lub starszy do MagSafe.
 • Przejdź do Ustawienia, Ogólne.
 • Następnie przejdź do sekcji Informacje o tym urządzeniu.
 • Przewiń w dół i znajdź podsekcję MagSafe.
 • W tym miejscu zostanie wskazany numer seryjny ładowania.

Jak odróżnić oryginalny MagSafe dla iPhone'a od chińskiej kopii? ciekawostki magsafe, jak odroznic chinska kopie ladowarki, iPhone, chinska kopia magsafe W ostatnim czasie użytkownicy najnowszych modeli iPhone'ów zaczęli zwracać coraz większą uwagę na nową technologię ładowania MagSafe. mag1

 • Jeśli ładowanie nie jest oryginalne, nic nie pojawi się w menu.

Nie daj się zwieść animacji podczas podłączania MagSafe. Co druga chińska kopia jest w stanie ją bezproblemowo odtworzyć. Sposób opisany przez nas powyżej jest najpewniejszy.

Jak odróżnić klon MagSafe od oryginału

Jak odróżnić oryginalny MagSafe dla iPhone'a od chińskiej kopii? ciekawostki magsafe, jak odroznic chinska kopie ladowarki, iPhone, chinska kopia magsafe W ostatnim czasie użytkownicy najnowszych modeli iPhone'ów zaczęli zwracać coraz większą uwagę na nową technologię ładowania MagSafe. magsafe

Najpierw spójrz na pudełko. Tutaj wszystko wygląda tak samo, jak w przypadku iPhone’a czy innych gadżetów Apple. Wszystko jest ważne.

Na początek należy powiedzieć, że oryginalne pudełko jest zawsze o jeden ton jaśniejsze od kopii. Ten life hack działa nie tylko z ładowarkami. Każde nieoryginalne pudełko jest prawie zawsze ciemniejsze.

Jeśli chodzi o samo akcesorium, tutaj chiński MagSafe też się różni od oryginału:

 • Gumowane obrzeże wokół matrycy.
 • Łatwy do zarysowania plastik.
 • Tylna obudowa z ciemniejszego metalu.
 • Złącze typu C na drugim końcu przewodu.

Wszystkie różnice zostały bardzo fajnie pokazane na poniższym wideo.

Co myślisz o Chińskich podróbkach ładowarek?

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top