Jak poradzić sobie z bootloop po Jailbreak iOS 9.1 polecane, cydia-i-jailbreak problemy z jailbreak na iOS 9.1, jailbreak ios 9.1, iOS 9.1, Cydia, bootloop po Jailbreak iOS 9.1, Apple  Udało wam się poprawnie wykonać Jailbreak iOS 9.1? Po uruchomieniu waszego sprzętu ciągle widoczne jest logo producenta i nic więcej? Za chwilę pokaże wam, jak poradzić sobie z eliminacją tego problemu. LogoApple 1300x700

Jak poradzić sobie z bootloop po Jailbreak iOS 9.1

Udało wam się poprawnie wykonać Jailbreak iOS 9.1? Po uruchomieniu waszego sprzętu ciągle widoczne jest logo producenta i nic więcej? Za chwilę pokaże wam, jak poradzić sobie z eliminacją tego problemu.

Zanim zaczniemy warto wyjaśnić, dlaczego urządzenie wchodzi w zapętlanie startowe. Jeżeli dobrze rozumiem, to Jailbreak udostępniony przez Pangu korzysta z dwóch warunków wyścigu, jeden występuje podczas wykonywania JB, a drugi przy uruchamianiu sprzętu po zakończeniu procesu. Obydwa wywołują kernel panic, więc od czasu do czasu może dojść do zapętlania startowego i musimy sobie sami poradzić z usunięciem problemu.

Warto wspomnieć, że nie występuje on na każdym urządzeniu po odblokowaniu oprogramowania układowego. W większości przypadków wszystko idzie bez problemu, ale czasem błąd się pojawia i nie ma 100% pewności, że nie pojawi się ponownie, po jego naprawie. Wydaje mi się, że w tej kwestii musimy liczyć na Pangu i kolejną wersję narzędzia, bo to ono (prawdopodobnie) jest odpowiedzialne za występowanie tego błędu. Istnieją różne metody, które pomogą wam nadal cieszyć się urządzeniem i za chwilę do nich przejdziemy.

Ponowne uruchomienie

Przytrzymujemy przycisk zasilania do momentu ukazania się komunikatu o możliwości wyłączenia sprzętu i to robimy. Uruchamiamy go znowu i sprawdzamy, czy wszystko działa, jak powinno.

Twardy reset

Przytrzymujemy przycisk zasilania i Touch ID przez przynajmniej 10 sekund, a po ujawnieniu logo Apple puszczamy obydwa przyciski. Musimy zrobić to 4 – 5 razy i zostawić sprzęt w spokoju. Potem odczekujemy, aż zapętlanie startowe wykona się nawet 20 razy, wtedy powinien pojawić się ekran blokady i możemy dalej używać naszego iGadżetu.

Przyciski regulacji głośności

W niektórych przypadkach ta metoda pomaga, więc wyłączamy sprzęt przytrzymując przycisk zasilania i Touch ID, a potem uruchamiamy je samym p. zasilania, a następnie naprzemiennie naciskamy obydwa przyciski regulacji głośności. Powtarzamy to aż do skutku.

Zostawiamy sprzęt w spokoju

Czasem należy pozostawić urządzenie samemu sobie i przeczekać zapętlanie startowe, później iPhone/iPad lub iPod powinny być gotowe do użytkowania.

Odtworzenie oprogramowania

Ostatecznością w tym przypadku jest odtworzenie oprogramowania układowego iUrządzenia. Musimy pobrać iOS 9.2.1 lub 9.3 kompatybilny z naszym urządzeniem i zrobić wszystko przez iTunes. Mam nadzieję, że większość z was to umie, więc nie będę zamieszczał tutaj instrukcji krok po kroku. Pamiętajcie, że decydując się na aktualizację do nowszej wersji iOS stracicie Jailbreak i możliwość powrotu do starszej kompilacji iOS.

Jeżeli macie wyżej opisany problem, dajcie znać w komentarzach, która z metod wam pomogła.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top