OneTech23.05.2019
Jak pozbyć się denerwujących powiadomień o aktualizacji systemu iOS?

Najnowsze wersje systemu iOS automatycznie przypominają użytkownikom o nowej aktualizacji. Jeśli nie chcesz instalować aktualizacji systemu iOS, istnieje sposób na pozbycie się denerwujących przypomnień.

Pierwsza opcja to kliknięcie „Później”, gdy na ekranie pojawi się informacja o aktualizacji. Pamiętajcie jednak, że powiadomienie pojawi się ponownie po 24 godzinach i będziecie musieli ponownie wybrać opcję „Później”. I tak w kółko. Ta opcja jest odpowiednia tylko dla tych, którzy chcą wykonać aktualizację, ale trochę później.

Innym sposobem jest usunięcie pobranego pliku aktualizacji z urządzenia. W tym celu należy udać się do: Ustawienia, Ogólne, wybrać iPhone (pamięć), a następnie odszukać plik aktualizacji i usuń go.

Ale niestety też jest to tylko chwilowe rozwiązanie: jak tylko urządzenie połączy się z Wi-Fi, aktualizacja prawdopodobnie zostanie pobrana ponownie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest po usunięciu aktualizacji zablokowanie następujących adresów na routerze:

Jest to ekstremalne rozwiązanie, ale skuteczne w przypadku, gdy nie planujecie instalować aktualizacji w najbliższej przyszłości.

Należy jednak pamiętać, że w większości przypadków najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest po prostu zainstalowanie aktualizacji i nie martwienie się o powiadomienia. Co więcej, iOS 12.3 okazał się doskonały pod względem wydajności, więc niczego nie ryzykujecie.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl