gosnik

Jak prawidłowo wyczyścić głośnik iPhone. Kilka wskazówek

Z czasem głośnik w telefonie komórkowym zaczyna się zapychać, co utrudnia słyszenie drugiej osoby podczas rozmowy. Dlatego warto jest go wyczyścić. Jak?

Zacznijmy od tego dlaczego głośnik w smartfonie może być zatkany.

Dlaczego głośnik telefonu jest zatkany

Każdy producent robi wszystko, aby zapewnić głośnikom ochronę. Większość urządzeń wykorzystuje drobne oczka, które ostatecznie zatykają się kurzem i różnymi cząsteczkami. Siatka zaczyna się zapychać, przez co głośnik praktycznie przestaje działać.

Ogólne informacje dotyczące czyszczenia

W internecie można znaleźć setki porad. Czy wszystkie są bezpieczne? Nie. Można podać prosty przykład: niektórzy radzą zrobić igłą małe dziurki w siatce. W ten sposób można na pewno uszkodzić sam głośnik.

Jednym z najpopularniejszych sposobów czyszczenia jest użycie szczoteczki do zębów. Jednak jej włos musi być twardy. Niestety ta metoda rzadko pozwala osiągnąć dobry efekt. Kolejnym bardzo popularnym sposobem jest używanie gumy do żucia, która zbierze na sobie kurz, czyszcząc siatkę ochronną. Oczywiście guma do żucia zbierze trochę brudu, ale nie ma sensu oczekiwać realnego efektu po jej użyciu.

Jak prawidłowo wyczyścić głośnik iPhone. Kilka wskazówek poradniki, ciekawostki sposoby na wyczyszczenie głośnika iPhone, jak wyczyścić głośnik iPhone  Z czasem głośnik w telefonie komórkowym zaczyna się zapychać, co utrudnia słyszenie drugiej osoby podczas rozmowy. Dlatego warto jest go wyczyścić. Jak? iPhone4

Czyszczenie

Jeśli chodzi o słabe zanieczyszczenie, możesz pobrać specjalną aplikację. Wystarczy wpisać w sklepie z aplikacjami: „czyszczenie głośnika”. Aplikacje te są szczególnie przydatne, gdy do głośnika dostanie się woda.

Co robić w przypadku dużego zanieczyszczenia

Najpierw musisz przygotować:

  • szczoteczkę do zębów ze sztywnym włosiem;
  • drewniane wykałaczki;
  • waciki;
  •  alkohol lub podobne mieszaniny;
  • skompresowane powietrze.

Technika czyszczenia głośników wygląda następująco:

Przede wszystkim należy pozbyć się mocnego zabrudzenia za pomocą pędzla lub wykałaczki. Konieczne jest ostrożne zbieranie śmieci, wykopywanie ich z otworów. Nie stosuj siły na tym etapie, ponieważ możesz łatwo uszkodzić siatkę lub sam głośnik. Podczas czyszczenia głośnik powinien być skierowany w dół. Jest to ważne, ponieważ śmieci powinny natychmiast spaść na podłogę. Jeśli masz sprężone powietrze, możesz spróbować wyczyścić siatkę. Ważne jest, aby kontrolować ciśnienie. Niektórzy używają potężnych kompresorów do pompowania kół, co może rozerwać głośnik.

Po wstępnym czyszczeniu należy wziąć waciki, nałożyć trochę nadtlenku wodoru i wyczyścić. Nadtlenek pomoże rozpuścić trochę brudu. Zamiast nadtlenku wodoru można użyć alkoholu lub benzyny.

Aby ostatecznie pozbyć się kurzu i innych drobnych zanieczyszczeń, należy zwilżyć siatkę alkoholem lub benzyną. Następnie musisz wziąć suchy wacik i dobrze wytrzeć powierzchnię siatki. Na ostatnim etapie musisz dobrze wysuszyć siatkę głośnika. To wszystko!

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top