iOS 15

Jak przygotować iPhone i iPad do instalacji iPadOS | iOS 15

Finalne wersje iOS 15, iPadOS 15 i watchOS 8 już dostępne, więc w tym wpisie opiszemy Wam co należy zrobić i jak przygotować się do aktualizacji.

W ostatnich miesiącach wielu użytkowników, z ciekawości, testowało nowe oprogramowanie w wersji beta. Jeśli należysz do tej kategorii osób, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak uaktualnić do ostatecznej wersji iOS 15, iPadOS 15 lub watchOS 8.

Jeśli jednak byłeś bardziej cierpliwy i nadal masz zainstalowany na swoich urządzeniach iOS 14 i watchOS 7, także znajdziesz odpowiedź na pytanie co zrobić i jak przygotować się do aktualizacji.

Zgodne urządzenia

Jak przygotować iPhone i iPad do instalacji iPadOS | iOS 15 poradniki, ciekawostki przygotowanie do aktualizacji, jak zainstalowac ipados 15, jak zainstalowac iOS 15, jak przygotowac sie do instalacji ios 15, jak przygotowac iphone do aktualizacji, jak przygotowac ipad do instalacji, iPadOS 15, iOS 15, Instrukcja Finalne wersje iOS 15, iPadOS 15 i watchOS 8 już dostępne, więc w tym wpisie opiszemy Wam co należy zrobić i jak przygotować się do aktualizacji. iOS14widgey

Zacznijmy od kompatybilnych urządzeń, czyli takich, które mogą otrzymać aktualizację. Jeśli chodzi o iPhone’y, to na listę składają się wszystkie urządzenia z systemem iOS 14, czyli wszystkie iPhone’y od 6S do najnowszych, w tym modele SE pierwszej i drugiej generacji. Jeśli chodzi o iPady, to aktualizację mogą wykonać wszystkie iPady Pro, iPady od piątej generacji, iPad Mini od czwartej generacji i iPada Air od drugiej generacji. Wreszcie, jeśli chodzi o smartwatche, aktualizacja jest kompatybilna z Apple Watch Series 3 i wszystkimi powyższymi i Zegarkami.

Przed aktualizacją

Jak przygotować iPhone i iPad do instalacji iPadOS | iOS 15 poradniki, ciekawostki przygotowanie do aktualizacji, jak zainstalowac ipados 15, jak zainstalowac iOS 15, jak przygotowac sie do instalacji ios 15, jak przygotowac iphone do aktualizacji, jak przygotowac ipad do instalacji, iPadOS 15, iOS 15, Instrukcja Finalne wersje iOS 15, iPadOS 15 i watchOS 8 już dostępne, więc w tym wpisie opiszemy Wam co należy zrobić i jak przygotować się do aktualizacji. iOS14 widgety 1

Zalecamy, aby przed aktualizacją urządzenia poświęcić kilka minut i wykonać poniższe czynności.

 • Zaktualizuj aplikacje: Otwórz aplikację App Store, kliknij swoje zdjęcie w prawym górnym rogu i przewiń stronę od góry do dołu, aby wymusić odświeżenie. Pojawią się wszystkie aplikacje do aktualizacji. Zainstaluj wszystkie aktualizacje aplikacji.
 • Upewnij się, że masz wystarczająco naładowane urządzenia: urządzenia muszą być naładowane w co najmniej 50%, aby zainstalować aktualizację, a w przypadku zegarka Apple Watch ważne jest, aby był on również podłączony do stacji ładującej.
 • Upewnij się, że masz wystarczająco dużo wolnego miejsca: Aby zaktualizować iOS i WatchOS, musisz mieć co najmniej 4/5 GB wolnego miejsca w pamięci, aby urządzenie mogło najpierw pobrać oprogramowanie układowe, a następnie je zainstalować. Możesz sprawdzić wolne miejsce w pamięci, przechodząc do Ustawienia – Ogólne – Miejsce na iPhone’a.

Jeśli okaże się, że nie masz wystarczającej ilości wolnego miejsca, zalecamy wykonanie czyszczenia w następujący sposób:

 • Spróbuj usunąć niektóre zdjęcia lub filmy.
 • Usuń aplikacje, z których nie korzystasz.
 • Usuń niepotrzebne pliki multimedialne w rozmowach WhatsApp lub iMessage.
 • Zwolnij pamięć podręczną i zmniejsz partycję ?Inne?, odinstalowując i ponownie instalując niektóre aplikacje, takie jak Instagram czy Telegram.

Utwórz kopię zapasową najlepiej w iCloud

Jak przygotować iPhone i iPad do instalacji iPadOS | iOS 15 poradniki, ciekawostki przygotowanie do aktualizacji, jak zainstalowac ipados 15, jak zainstalowac iOS 15, jak przygotowac sie do instalacji ios 15, jak przygotowac iphone do aktualizacji, jak przygotowac ipad do instalacji, iPadOS 15, iOS 15, Instrukcja Finalne wersje iOS 15, iPadOS 15 i watchOS 8 już dostępne, więc w tym wpisie opiszemy Wam co należy zrobić i jak przygotować się do aktualizacji. iCloud

Nie będziemy opisywać Wam całego procesu. Wszystkiego na temat robienia kopii dowiecie się ze specjalnego poradnika firmy Apple, który dostępny jest poniżej.

Aktualizacja do iOS 15 | iPadOS 15

Jak przygotować iPhone i iPad do instalacji iPadOS | iOS 15 poradniki, ciekawostki przygotowanie do aktualizacji, jak zainstalowac ipados 15, jak zainstalowac iOS 15, jak przygotowac sie do instalacji ios 15, jak przygotowac iphone do aktualizacji, jak przygotowac ipad do instalacji, iPadOS 15, iOS 15, Instrukcja Finalne wersje iOS 15, iPadOS 15 i watchOS 8 już dostępne, więc w tym wpisie opiszemy Wam co należy zrobić i jak przygotować się do aktualizacji. iOS15 1

Istnieją dwa sposoby aktualizacji. Najprostszym i najszybszym jest zdecydowanie OTA z Ustawienia – Ogólne – Aktualizacja oprogramowania.

Drugi sposób to instalacja przez iTunes / Finder. Tutaj należy uruchomić jeden z powyższych programów podłączyć iPhone, iPad do komputera i następnie kliknąć na polu Uaktualnij.

Oficjalne pełne listy zmian i nowości poniżej.

Poniżej mamy dla Was również instrukcję, które pomogą Wam w instalacji tvOS 15 na Apple Watch oraz watchOS 8 na Apple Watch.

Oczywiście gdy tylko aktualizacja zostanie wydana od razu damy Wam znać!

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top