Jak przygotować iPhone, iPad i Apple Watch do aktualizacji systemów iOS 14 | iPadOS 14 i watchOS 7 polecane, ciekawostki przygotowanie do aktualizacji, jak zainstalowac iOS 14, iPadOS 14, iOS 14, Instrukcja  Już za kilkanaście minut, Apple udostępni finalne wersje iOS 14, iPadOS 14 i watchOS 7 dla każdego. W tym wpisie opiszemy Wam co należy zrobić i jak przygotować się do dzisiejszej aktualizacji. aktualizacja

Jak przygotować iPhone, iPad i Apple Watch do aktualizacji systemów iOS 14 | iPadOS 14 i watchOS 7

Już za kilkanaście minut, Apple udostępni finalne wersje iOS 14, iPadOS 14 i watchOS 7 dla każdego. W tym wpisie opiszemy Wam co należy zrobić i jak przygotować się do dzisiejszej aktualizacji.

W ostatnich miesiącach wielu użytkowników, z ciekawości, testowało nowe oprogramowanie w wersji beta. Jeśli należysz do tej kategorii osób, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak uaktualnić do ostatecznej wersji iOS 14 lub watchOS 7.

Jeśli jednak byłeś bardziej cierpliwy i nadal masz zainstalowany na swoich urządzeniach iOS 13 i watchOS 6, także znajdziesz odpowiedź na pytanie co zrobić i jak przygotować się do dzisiejszej aktualizacji.

Zgodne urządzenia

Jak przygotować iPhone, iPad i Apple Watch do aktualizacji systemów iOS 14 | iPadOS 14 i watchOS 7 polecane, ciekawostki przygotowanie do aktualizacji, jak zainstalowac iOS 14, iPadOS 14, iOS 14, Instrukcja  Już za kilkanaście minut, Apple udostępni finalne wersje iOS 14, iPadOS 14 i watchOS 7 dla każdego. W tym wpisie opiszemy Wam co należy zrobić i jak przygotować się do dzisiejszej aktualizacji. iOS14widgey

Zacznijmy od kompatybilnych urządzeń, czyli takich, które mogą otrzymać aktualizację. Jeśli chodzi o iPhone’y, to na listę składają się wszystkie urządzenia z systemem iOS 13, czyli wszystkie iPhone’y od 6S do najnowszych, w tym modele SE pierwszej i drugiej generacji. Jeśli chodzi o iPady, to aktualizację mogą wykonać wszystkie iPady Pro, iPady od piątej generacji, iPad Mini od czwartej generacji i iPada Air od drugiej generacji. Wreszcie, jeśli chodzi o smartwatche, aktualizacja jest kompatybilna z Apple Watch Series 3 i wszystkimi powyższymi i Zegarkami.

Przed aktualizacją

Jak przygotować iPhone, iPad i Apple Watch do aktualizacji systemów iOS 14 | iPadOS 14 i watchOS 7 polecane, ciekawostki przygotowanie do aktualizacji, jak zainstalowac iOS 14, iPadOS 14, iOS 14, Instrukcja  Już za kilkanaście minut, Apple udostępni finalne wersje iOS 14, iPadOS 14 i watchOS 7 dla każdego. W tym wpisie opiszemy Wam co należy zrobić i jak przygotować się do dzisiejszej aktualizacji. iOS14 widgety 1

Zalecamy, aby przed aktualizacją urządzenia poświęcić kilka minut i wykonać poniższe czynności.

  • Zaktualizuj aplikacje: Otwórz aplikację App Store, kliknij swoje zdjęcie w prawym górnym rogu i przewiń stronę od góry do dołu, aby wymusić odświeżenie. Pojawią się wszystkie aplikacje do aktualizacji. Zainstaluj wszystkie aktualizacje aplikacji.
  • Upewnij się, że masz wystarczająco naładowane urządzenia: urządzenia muszą być naładowane w co najmniej 50%, aby zainstalować aktualizację, a w przypadku zegarka Apple Watch ważne jest, aby był on również podłączony do stacji ładującej.
  • Upewnij się, że masz wystarczająco dużo wolnego miejsca: Aby zaktualizować iOS i WatchOS, musisz mieć co najmniej 4/5 GB wolnego miejsca w pamięci, aby urządzenie mogło najpierw pobrać oprogramowanie układowe, a następnie je zainstalować. Możesz sprawdzić wolne miejsce w pamięci, przechodząc do Ustawienia – Ogólne – Miejsce na iPhone’a.

Jeśli okaże się, że nie masz wystarczającej ilości wolnego miejsca, zalecamy wykonanie czyszczenia w następujący sposób:

  • Spróbuj usunąć niektóre zdjęcia lub filmy.
  • Usuń aplikacje, z których nie korzystasz.
  • Usuń niepotrzebne pliki multimedialne w rozmowach WhatsApp lub iMessage.
  • Zwolnij pamięć podręczną i zmniejsz partycję ?Inne?, odinstalowując i ponownie instalując niektóre aplikacje, takie jak Instagram czy Telegram.

Utwórz kopię zapasową najlepiej w iCloud

Więcej na ten temat poniżej.

Aktualizacja do iOS 14 / iPadOS 14

Istnieją dwa sposoby aktualizacji. Najprostszym i najszybszym jest zdecydowanie OTA z Ustawienia – Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.

Drugi sposób to instalacja przez iTunes / Finder. Tutaj należy uruchomić jeden z powyższych programów podłączyć iPhone, iPad do komputera i następnie kliknąć na polu Uaktualnij.

Oczywiście gdy tylko aktualizacja zostanie wydana od razu damy Wam znać.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry