Jak przywrócić przyciski regulacji podświetlenia klawiatury na MacBooku z czipem M1? poradniki, ciekawostki przyciski regulacji jasnosci klawiatury, macbook m1, jak przycrocic przyciski regulacji klawiatury w macbook m1  Twórcy nowych modeli MacBooka na procesorach M1 postanowili nieco zmodyfikować klawiaturę. Zamiast przycisków funkcyjnych do regulacji jasności podświetlenia klawiatury umieścili przyciski do wywoływania asystenta głosowego i aktywacji trybu Nie przeszkadzać. MacBookAir

Jak przywrócić przyciski regulacji podświetlenia klawiatury na MacBooku z czipem M1?

Twórcy nowych modeli MacBooka na procesorach M1 postanowili nieco zmodyfikować klawiaturę. Zamiast przycisków funkcyjnych do regulacji jasności podświetlenia klawiatury umieścili przyciski do wywoływania asystenta głosowego i aktywacji trybu Nie przeszkadzać.

Obie akcje mają już własne skróty lub są aktywowane za pomocą kilku kliknięć myszą, ale bardziej użyteczna możliwość dostosowania podświetlenia klawiszy jest teraz realizowana tylko w ustawieniach systemowych.

Jest jednak sposób na naprawienie sytuacji i przywrócenie wszystkiego do poprzedniej postaci.

Jak przywrócić sterowanie jasnością na klawiaturze MacBooka z M1?

Jak przywrócić przyciski regulacji podświetlenia klawiatury na MacBooku z czipem M1? poradniki, ciekawostki przyciski regulacji jasnosci klawiatury, macbook m1, jak przycrocic przyciski regulacji klawiatury w macbook m1  Twórcy nowych modeli MacBooka na procesorach M1 postanowili nieco zmodyfikować klawiaturę. Zamiast przycisków funkcyjnych do regulacji jasności podświetlenia klawiatury umieścili przyciski do wywoływania asystenta głosowego i aktywacji trybu Nie przeszkadzać. MacBook

  • Utwórz nowy dokument w aplikacji TextEdit.
  • Wybierz pozycję menu Format – Zamień na zwykły tekst.
  • Wklej następujący kod do dokumentu:

Label
com.local.KeyRemapping
ProgramArguments

/usr/bin/hidutil
property
–set
{“UserKeyMapping”:[
{
“HIDKeyboardModifierMappingSrc”: 0xC000000CF,
“HIDKeyboardModifierMappingDst”: 0xFF00000009
},
{
“HIDKeyboardModifierMappingSrc”: 0x10000009B,
“HIDKeyboardModifierMappingDst”: 0xFF00000008
}
]}

RunAtLoad

  • Zapisz dokument w dowolnym miejscu na komputerze, a następnie zmień jego nazwę na com.local.keyRemapping.plist. Plik musi koniecznie zmienić rozszerzenie z *.txt na *.plist .
  • Umieść plik com.local.keyRemapping.plist w folderze ~/Library/LaunchAgents i uruchom ponownie komputer Mac.

Po restarcie klawisze funkcyjne F5/F6 będą odpowiadać za regulację jasności podświetlenia klawiatury. Nie zapomnij cofnąć innych działań dla tych przycisków, jeśli zostały one skonfigurowane w ścieżce Ustawienia systemowe — Klawiatura — Skróty klawiaturowe.

Aby przywrócić wszystko do poprzedniej postaci, musisz usunąć plik com.local.keyRemapping.plist z folderu ~/Library/LaunchAgents i ponownie uruchomić komputer Mac.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top