macosventura

Jak przywrócić ukryty pasek przewijania w macOS Ventura?

Wraz z premierą systemu macOS Ventura, użytkownicy zauważyli, że w różnych aplikacjach paski przewijania są automatycznie ukrywane, gdy nie są aktywne.

Choć minimalistyczny wygląd systemu na pewno wielu osobom się bardzo podoba, to jednak wielu użytkowników pracujących z dużymi dokumentami lub edytujących pliki multimedialne może odczuwać dyskomfort z powodu braku widocznego paska przewijania. Ale nic straconego….

Jeśli chcesz przywrócić pasek przewijania na swoim komputerze z systemem macOS Ventura, postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

Jak przywrócić pasek przewijania w macOS Ventura

Jak przywrócić ukryty pasek przewijania w macOS Ventura? poradniki, ciekawostki pasek przewijania w macOS Ventura, macOS Ventura, jak przywrócić pasek macOS Ventura  Wraz z premierą systemu macOS Ventura, użytkownicy zauważyli, że w różnych aplikacjach paski przewijania są automatycznie ukrywane, gdy nie są aktywne. pasek 1

  • Otwórz menu “Preferencje systemowe”, który znajduje się w menu Apple w lewym górnym rogu ekranu.
  • Wybierz zakładkę “Wygląd”.
  • Przewiń w dół do sekcji “Pokaż paski przewijania”.
  • Wybierz opcję “Zawsze”.
  • Teraz pasek przewijania będzie zawsze widoczny w oknach aplikacji na Twoim komputerze z systemem macOS Ventura.

Warto jednak zaznaczyć, że w starszych wersjach systemu operacyjnego macOS, takich jak macOS Monterey i wcześniejsze, opcja ta jest zawsze domyślnie włączona. Dlatego nie musisz jej dodatkowo włączać, jeśli korzystasz z starszej wersji systemu operacyjnego Apple.

Dodatkowo, w przypadku, gdy włączysz pasek przewijania, możesz również wyłączyć animację przesuwania po kliknięciu na pasek przewijania. Dzięki temu będziesz mógł szybciej i sprawniej poruszać się po dokumentach. Aby wyłączyć animację, wejdź w sekcję “Pokaż paski przewijania” w Preferencjach systemowych i odznacz opcję “Przesuwanie treści”.

Mamy nadzieję, że powyższa instrukcja pomogą Ci przywrócić widoczność paska przewijania i ułatwią pracę na Twoim komputerze z systemem macOS Ventura.

Co sądzisz o ukryciu paska? Zauważyliście w ogóle, że został ukryty? Wiedzieliście o istnieniu opcji, która pozwala go ponownie aktywować? Czy po prostu nie zwróciliście na to uwagi? Dajcie koniecznie znać w komentarzach. Jesteśmy ciekawi co sądzicie o ukryciu przez giganta z Cupertino tej jakże przydatnej rzeczy.

Jeśli chodzi o kolejne poradniki to pojawią się ona na naszym portalu już niebawem. Bądźcie czujni!

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top